středa 29.5 19:00 - Divadlo U Kapličky Husova tř. 622/45, České Budějovice

• Univerzita třetího věku - exkurze

středa 29.5 7:00 - Dům kultury Milevsko

Písek v první přípravě porazil Lom, šanci dostalo i mládí

Dvěma góly se na píseckém vítězství podílel Karel Kulík.

SEZIMOVO ÚSTÍ – Ve středu 19. května odehráli fotbalisté Písku první přátelské utkání po covidové pauze. V rámci přípravy svěřenci Milana Nouska poměřili na sezimoústecké umělce síly s divizním Lomem. Premiéra se žlutomodrým povedla a svého soupeře zdolali rozdílem čtyř gólů. Trenér Nousek dal v úvodním jarním střetnutí příležitost sedmi mladíkům, kteří skončili v dorostu a přecházejí do mužské kategorie. Celý zápas odchytal Lukáš Lalák, plný počet minut nasbíral i bývalý dorostenecký kapitán Václav Kulík. Písek si za půl hodiny vytvořil dvoubrankové vedení zásluhou Karla Kulíka a Lukáše Vojty, který zvyšoval po přihrávce Šplíchala. Lom však ještě do přestávky snížil, ale sedm minut po obrátce se podruhé prosadil Karel Kulík. Další zásahy přidali Tom Ulbrich a novic Jakub Stejskal. Písek porazil Lom 5:1 a už v pátek 21. května ho čeká další prověrka. Tentokrát Písečtí vyjedou Na Složiště, kde se střetnou s devatenáctkou českobudějovického Dynama.

Sokol Lom – FC Písek 1:5 (1:2)

Branky: Chotovinský – K. Kulík 2, Vojta, Ulbrich, Stejskal.

Písek: 1. poločas: Lalák – Sajtl, Běloušek, V. Kulík, Holý - K. Kulík, Velek - Kortan, Koreš, L. Vojta - Šplíchal. 2. poločas: Lalák – Benetka, Mařík, V. Kulík, Kotrba - Hrachovec, K. Kulík - Stejskal, Ulbrich, Janoušek – Voráček.