Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Černá série pokračovala ve Vlašimi

Vlašim – Podobnou sérii v Chrudimi po svém příchodu do FORTUNA národní ligy před třemi lety nepamatují. Na mužstvu leží deka, nedává šance a z minima příležitostí soupeře inkasuje. Přesně tak se zrodila i čtvrtá porážka v řadě, kterou Východočechům uštědřila Vlašim nejtěsnějším možným výsledkem 1:0.

V úvodu zápasu byli domácí borci aktivnější, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší šanci. To hosté se nerozkoukávali dlouho. Ve 12. minutě si míč navedl Rybička a krásnou střelou na zadní tyč jen o pár centimetrů minul domácí svatyni.

Kdo by čekal, že šancí bude přibývat, musel být zklamán. Oba týmy sice ukazovaly své útočné choutky, ale nepřesnost ve finální fázi dávala i nadějně vyhlížejícím akcím jasnou stopku. Nebylo tedy divu, že po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 0:0.

Po změně stran se přeci jen urodilo více šancí a hned tu první domácí dokázali proměnit. Krásnou fotbalovou akci vyšperkoval ideální přihrávkou Matěj Jurásek do míst, kde operoval Petr Breda, který zamířil přesně. To ještě střelec úvodní branky zápasu nevěděl, že se za chvíli stane opět hrdinou. Hostující tým se hnal za vyrovnáním a jeden z centrovaných míčů v 62. minutě vyboxoval brankář Řehák jen na nohy Korejce Ju. Ten měl před sebou již jen prázdnou bránu, excelentní práci na brankové čáře ale předvedl právě Breda, který pohotovým zákrokem zabránil vyrovnání.

Využít situaci mohl o deset minut později Marek Červenka, který z úhlu postupoval sám na branku, ale domácí kanonýr svou střelu pod břevno nenasměroval a míč skončil o pár centimetrů výš, než by Vlašim potřebovala. Snaha Chrudimi o vyrovnání přinesla několik rohových kopů, ale domácí celek dokázal tyto situace pohlídat a sám číhal na rychlé protiútoky. Jeden z nich mohl zakončit Dias, ale jeho lob vykopl z branky vracející se obránce.

Závěrečné minuty přinesly na hřiště i poměrně dost emocí, a to především díky častým faulům, ale standardní situace si oba celky dokázaly uhlídat. Nic na tom nezměnilo ani nasazení brankáře Zímy v útoku při rohových kopech v nastaveném čase. Chrudim tak nevyhrála již sedm zápasů v řadě, i přesto zůstává v tabulce FORTUNA národní ligy na osmém místě.

„Dnešním dnem jsme si vypili kalich hořkosti až do dna. Nemůžu říct vůbec nic na náš výkon, který byl jeden z nejlepších za poslední dobu. Utkání mělo minimálně skončit remízou, ale znovu nás dohnala bolest z uplynulých zápasů, protože nejsme schopni dát branku, a to ani do prázdné. Naše neúspěchy definuje problém vstřelit gól ze hry, opakuje se to dokola. Je na čem stavět, ale bez gólu to prostě nepůjde," smutní trenér MFK Chrudim Jaroslav Veselý.