Radomiak Radom Cracovia Stal Mielec Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok Warta Poznań Lech Poznań Ruch Chorzów Legia Warszawa Piast Gliwice ŁKS Łódź Pogoń Szczecin Górnik Zabrze Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Korona Kielce Raków Częstochowa Zagłębie Lubin Widzew Łódź Puszcza Niepołomice

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ekstraklasa
Niedziela, 16 Maj 2021 19:22
Raków Częstochowa postawił stempel nad swoim znakomitym sezonie. Wicemistrz Polski pokonał Pogoń Szczecin, z którą do końca rywalizował o drugą lokatę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Wygrana graczy Papszuna w ostatnim meczu (fot. 400mm.pl)

Najświeższe doniesienia z Ekstraklasy na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Mecz wicemistrza kraju z trzecią siłą w lidze zapowiadał się emocjonująco, Obie drużyny do ostatnich kolejek walczyły o drugą pozycję w tabeli, jednak to ostatecznie Raków zajął miejsce tuż za warszawską Legią.

Początek meczu nie wskazywał na zbyt wielkie emocje. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Przez większość czasu gry to Pogoń była przy piłce i gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

Problemem Pogoni była jednak skuteczność w ofensywie, ani jedno uderzenie Portowców nie trafiło w światło bramki. Raków miał kilka, dobrych momentów i jeden z nich wydarzył się w 28. minucie,  kiedy Zoran Arsenić po akcji zespołu w polu karnym Pogoni i błędach rywala skierował głową piłkę do siatki.

Po przerwie przebieg gry nie różnił się niczym szczególnym do tego, co widzieliśmy w pierwszej połowie. W 67. minucie Raków prowadził już 2:0, Ivi Lopez po kilku minutach od wejścia na plac gry wpisał się na listę strzelców.

W 70. minucie do siatki trafił Adam Frączczak, co jest znamienne dla tego spotkania. Kapitan Portowców po tym sezonie opuszcza drużynę i zdążył strzelić swojego 70 gola w drużynie Portowców. W 77. minucie wynik meczu ustalił Jakub Arak, który wykończył bardzo ładną akcję Rakowa i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny w ostatnim meczu sezonu.

młan, PiłkaNożna.pl

Podziel się newsem
Pogoń Szczecin

Stipica - Stolarski , Triandafillopulos , Malec , Bartkowski - Kucharczyk , Kowalczyk , Podstawski , Kozłowski , Kurzawa - Benedyczak