Deblkajak Dostál, Šlouf bere na Světovém poháru v Szegedu druhé místo, k výhře chyběly setiny sekundy

Deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf skončil při Světovém poháru v Szegedu těsně druhý na olympijském kilometru. Prohráli o pouhých devět setin sekundy s Němci Maxem Hoffem a Jacobem Schopfem a získali největší společný úspěch. Vylepšili čtvrté místo, které v Szegedu získali před dvěma lety na mistrovství světa, a potvrdili svou nominaci pro OH v Tokiu. Dostál získal v Szegedu druhé stříbro po sobotním individuálním závodě.

Tento článek je více než rok starý.

Szeged (Maďarsko) (Aktualizováno: 14:33 16. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dostál (vlevo) a Radek Šlouf

Josef Dostál (vlevo) a Radek Šlouf | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Pro Dostála se Šloufem byl Světový pohár v Szegedu prvním letoším společným startem, na domácích nominačních závodech se v této disciplíně neobjevili. Před závodem Dostál hovořil o tom, že cílem je nedostat od vítězů „příliš na budku“. Finálovým výkonem předčili svá očekávání.

Skvělý výsledek na Světovém poháru. Kajakář Dostál si dojel pro stříbro, kanoista Fuksa má bronz

Číst článek

Tři čtvrtiny závodu se drželi uprostřed pole se ztrátou více než lodi na vedoucí trojici, ale posledních 250 metrů měli jasně nejrychlejší ze všech. Jen vítězní Němci jejich útoku odolali. Do finále se dostal i mladý český deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, který obsadil devátou příčku.

Nejlepší společný výsledek ve světové konkurenci na deblkanoi zajeli Martin a Petr Fuksovi, kteří na rovněž olympijském kilometru obsadili čtvrtou příčku. Dělili se o ni s Poláky Wiktorem Glazunowem a Tomaszem Barniakem, s nimiž měli navlas stejný čas. Zaostali o 3,83 sekundy za vítěznou německou posádkou Sebastian Brendel, Tim Hecker.

Nově složený elitní čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Vilém Kukačka, Jan Vorel, obsadil na olympijské pětistovce pátou příčku se ztrátou jedenácti setin na bronzové Bělorusy. Vyhráli Španělé. Deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová skončil osmý na sprinterské dvoustovce.

Světový pohár v rychlostní kanoistice v Szegedu (Maďarsko):
1000 m:
Muži:
K2:
1. Hoff, Schopf (Něm.) 3:23,002, 2. Dostál, Šlouf (ČR) -0,09, 3. Baláž, Botek (SR) -0,66, ...9. Sobíšek, Brabec (ČR) -8,40.
C2: 1. Brendel, Hecker (Něm.) 3:48,27, 2. Torres, Enriques (Kuba) -0,91, 3. Godmann, Dos Santos (Braz.) -2,48, 4. P. Fuksa, M. Fuksa (ČR) a Glazunow, Barniak (Pol.) všichni -3,83.

500 m:
Muži:
C1:
1. Adam (Něm.) 1:53:22.
K4: 1. Španělsko 1:22,15, ...5. ČR (Špicar, Havel, Kukačka, Vorel) -1,89.

Ženy:
K1:
1. Novakovičová (Srb.) 1:56,67.
C2: 1. Luzanová, Četverikovová (Ukr.) 2:00,72.
K4: 1. Německo 1:36,75.

200 m:
Ženy:
K2: 1. Ponomarenková Janičová, Ostermanová (Slovin.) 38,82, ...8. Sobíšková, Galadová (ČR) -1,73.
C2: 1. Andrejevová, Romašenková (Rus.) 45,23.