Florbalisté Mladé Boleslavi a Vítkovic si zajistili účast v superfinále

Praha

Vítězové základní části florbalisté Mladé Boleslavi a obhájci titulu z roku 2019 Vítkovice slaví postup do superfinále, v němž se druhý víkend v červnu utkají o zlato potřetí za sebou. Mladá Boleslav vyhrála ve čtvrtém semifinále superligy na hřišti Chodova 6:2 a ovládla sérii 4:0 na zápasy stejně jako Vítkovice, které pečetily postup do jediného zápasu o titul výhrou také v Praze nad Spartou 6:4.

Jiří Curney, tahoun florbalistů Mladé Boleslavi.

Vítězství Mladé Boleslavi, která vyhrála už 33. utkání za sebou, zařídil pěti body za dvě branky a tři asistence Milan Tomašík a dvakrát skóroval také Jan Natov. Do superfinále Středočeši postoupili počtvrté v řadě a celkově popáté v historii. Jediný titul získali v roce 2018, v boji o zlato byli i v letech 2015, 2017 a 2019.

Chodov se sice ujal vedení díky gólu Jiřího Bauera v přesilové hře, ale ve 13. minutě při pětiminutovém trestu Michala Strnada otočili stav během 29 sekund Patrik Suchánek s Tomašíkem. Další početní výhodu využil v úvodu druhé části Natov, který vzápětí upravil i na 4:1. V 35. minutě sice snížil Petr Majer, ale ve třetí třetině jistila Mladá Boleslav postup ještě třemi góly.

V barvách Ostravanů zazářil hattrickem Jan Šebesta a Vítkovice budou útočit na svůj osmý titul. Dosud se radovali v letech 1996, 1997, 2000, 2009, 2013, 2014 a předloni. V superfinále, které se koná od roku 2012, jsou posedmé.

Sparta sice vedla 2:0, 3:1 i 4:2, ale mezi 35. a 39. minutou otočil skóre dvěma góly Jan Šebesta, který přesilovkovou trefou na 5:4 dovršil hattrick. Už po sedmi sekundách třetí třetiny se trefil podruhé v utkání Jiří Besta a v 55. minutě získal Matyáš Šindler hostům vedení už 7:4. Sparta už zareagovala jen gólem Matěj Prunera.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off; 4. zápasy:
Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)
Branky: 3. Juha, 15. M. Krbec, 21. Křenek, 33. Matěj Čermák, 56. Pruner - 24., 35. a 39. Jan Šebesta, 35. a 41. Besta, 17. Matejčík, 55. Šindler. Konečný stav: 0:4
Chodov - Mladá Boleslav 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Branky: 9. J. Bauer, 36. Majer - 13. a 49. Tomašík, 22. a 25. Natov, 13. P. Suchánek, 53. Tokoš, 56. D. Šebek. Konečný stav: 0:4