Bayern - Mönchengladbach 6:0Fotbalisté Bayernu slaví 31. titul, Lewandowski se přiblížil k ligovému rekordu

Aktualizováno

Fotbalisté Bayernu Mnichov podeváté za sebou ovládli německou ligu. Dvě kola před koncem soutěže o tom rozhodla porážka druhého Lipska 2:3 v Dortmundu, bavorský celek pár hodin poté oslavil celkově 31. titul výhrou 6:0 nad Mönchengladbachem. Třemi góly se na ní podílel Robert Lewandowski. Polského útočníka dělí s 39 zásahy jediná branka od ligového rekordu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví u středového kruhu po konci utkání 32. kola bundesligy proti Borussii Mönchengladbach

Lipsko sice dokázalo vymazat dvoubrankovou ztrátu, ale o výhře Dortmundu rozhodl druhým gólem v utkání tři minuty před koncem Jadon Sancho. Hosté mají dvě kola před koncem na Bayern ztrátu deseti bodů.

Bayern naopak nedal soupeři šanci a první poločas vyhrál 4:0. Dva góly dal Lewandowski, který poté z penalty po přestávce završil hattrick. O zbývající branky domácích, kteří od 75. minuty hráli v deseti po vyloučení Tanguye Nianzoua, se postarali Thomas Müller, Kingsley Coman a Leroy Sané.

Lewandowski se ve dvou zbývajících kolech pokusí překonat rekord v počtu branek v jedné sezoně, který se 40 zásahy v ročníku 1971/72 patří Gerdu Müllerovi. Rekordmany se stali také David Alaba s Thomasem Müllerem, když jako první hráči v historii získali deset titulů.

S Bayernem se ziskem titulu loučí trenér Hansi Flick. Šestapadesátiletého kouče, pod jehož vedením klub v minulé sezoně získal treble, na lavičce po sezoně nahradí současný trenér Lipska Julian Nagelsmann.

Borussia, která proti Lipsku nastoupí znovu ve čtvrtek ve finále Německého poháru, se posunula na čtvrté místo, jež jako poslední zaručuje start v Lize mistrů. Před pátým Frankfurtem má dvoubodový náskok, ale Eintracht má zápas k dobru.

Třetí místo s náskokem dvou bodů na Dortmund drží Wolfsburg, který si poradil 3:0 s osmým Unionem Berlín. Všechny góly domácích dal dvaadvacetiletý chorvatský křídelník Josip Brekalo.

V souboji Brém a Leverkusenu odehráli celý zápas tři čeští fotbalisté. Po remíze 0:0 byli spokojenější brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie z Werderu. Brémy bodovaly po sedmi ligových prohrách a v boji o záchranu získaly důležitý bod. Útočník Leverkusenu Patrik Schick se neprosadil popáté za sebou.

Werderu patří v tabulce 14. místo a od sedmnáctého Kolína nad Rýnem, který je na první příčce znamenající přímý sestup, ho dělí dva body. Šestnáctá pozice zaručující baráž patří Bielefeldu a od něj mají Brémy pouze jednobodový odstup.

Výsledky 32. kola německé fotbalové ligy
Německá fotbalová liga - 32. kolo:
Brémy - Leverkusen 0:0
Dortmund - Lipsko 3:2 (52. a 88. Sancho, 8. Reus – 64. Klostermann, 78. Olmo)
Hoffenheim - Schalke 4:2 (47. Kramarič, 52. Akpoguma, 60. Baumgartner, 64. Bebou – 12. Uth, 42. Mustafi)
Wolfsburg - Union Berlín 3:0 (12., 63. a 90. Brekalo)
Bayern Mnichov - Mönchengladbach 6:0 (2., 34. a 66. z pen. Lewandowski, 23. Müller, 44. Coman, 86. Sané).