Messi premárnil šance, súboj o titul sa skončil bez gólov

Lionel Messi v zápase FC Barcelona - Atletico Madrid.
Lionel Messi v zápase FC Barcelona - Atletico Madrid. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|8. máj 2021 o 19:01 (aktualizované 8. máj 2021 o 22:58)

Atlético Madrid je na čele La Ligy.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom domácom šlágri 35. kola najvyššej španielskej súťaže s Atléticom Madrid 0:0.

Hostia sa udržali na čele tabuľky o dva body pred svojím súperom, v nedeľu sa však na nich môže bodovo dotiahnuť mestský rival Real Madrid, ak zvíťazí nad štvrtou Sevillou.

Atletico si väčšie šance vypracovalo najmä v úvode stretnutia. V 19. minúte Mario Hermoso prihral z ľavej strany Angelovi Correovi, ktorého strelu z hranice bieleho bodu vychýlil mimo bránky Clement Lenglet.

(Zdroj: SofaScore)

V 34. minúte zakročil barcelonský brankár Marc-Andre ter Stegen proti zakončeniu Marcosa Llorenteho a potom prišli príležitosti Lionela Messiho.

Na konci prvého polčasu jeho nebezpečnú strelu končekmi prstov vytlačil hosťujúci brankár Jan Oblak a v úplnom závere riadneho hracieho času poslal argentínsky útočník loptu z priameho kopu tesne vedľa.

Celkovo špecializovaný portál SofaScore udelil lepšie hodnotenie tímu FC Barcelona, dostali známku 7.03 bodu. Atlético Madrid dostalo 6.95 bodu.

Huesca, za ktorú odohral prvý polčas slovenský obranca Denis Vavro, prehrala na pôde Cadizu 1:2.

V tabuľke je na zostupovej osemnástej priečke, zaostáva o bod za Valladolidom, ktorý má k dobru nedeľný duel vo Valencii.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Messi premárnil šance, súboj o titul sa skončil bez gólov