Kontakt  Inzercia

24hod.sk    Šport

07. mája 2021

Slovenskí hokejisti prehrali aj v druhom prípravnom zápase s Českom 1:2.

Jediný gól nášho tímu a zároveň svoj prvý reprezentačný strelil Martin Faško-Rudáš v 29. minúte.

Zdieľať

Česi mali v úvodnej tretine optickú prevahu, ale do vedenia mohli ísť Slováci, keď Cehlárik v 16. minúte tečoval strelu Grmana od modrej čiary, puk trafil obe žŕdky a skončil pred čiarou. V úvode druhej tretiny sme nevyužili presilovku a krátko na to sa Česi ujali vedenia. O chvíľu sa nám podarilo vyrovnať a strelili sme jediný gól prípravného dvojzápasu. Posledná tretina sa začala prevahou domáceho tímu a v 46. minúte pri avizovanom vylúčení nášho hráča strelili Česi víťazný gól. Streliť vyrovnávajúci gól sa nám v závere nepodarilo ani pri presilovke o dvoch hráčov.

Hlas po zápase /zdroj: RTVS/:
Michal Handzuš, asistent trénera SR: „Myslím si, že v prvom zápase proti Česku sme hrali lepšie. Dnes sme až tak dobre nekorčuľovali, neboli sme v tých priestoroch, kde sme mali byť. Tým pádom Česi vyvinuli väčší tlak, my sme sa z toho nevedeli dostať. Vo štvrtkovom zápase sme mali veľa šancí, dnes už menej, ak sa do nich budeme dostávať, tie góly určite prídu. S tou efektivou sa trápime. Dôležité je, aby sme zostávali aktívni. O zmenách v kádri sa ešte budeme rozprávať.“

Góly: 24. A. Musil (Flek, Jordán), 46. Šustr (Šulák) – 29. Faško-Rudáš (Roman).

Rozhodovali: Pešina, Šindel – Špůr, Ganger (všetci ČR), vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Česko: Kváča – Šulák, Ščotka, Jordán, Galvas, Sklenička, Mašín, Šustr – Blümel, Hanzl, Tomášek – M. Stránský, Špaček, Lenc – Radil, Š. Stránský, Sekáč – Červený, H. Zohorna, A. Musil – Flek
Slovensko: Konrád – Gernát, Rosandič, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Grman, Gachulinec, Bučko – Cehlárik, Hrivík, Holešinský – Faško-Rudáš, Sukeľ, Slafkovský – Regenda, Roman, Liška – Fominych, Buc, Hrehorčák

Tlač    Pošli

nasledujúci článok >>
Slovenským hokejistom generálka na MS nevyšla, s Čechmi prehrali v Prahe aj druhý zápas