58. Rally Šumava Klatovy

Hertha po koronavirové pauze bojuje o záchranu. Freiburg zdolala, s Mohučí remizovala

Po třítýdenní pauze způsobené koronavirovou nákazou v týmu se dostává Hertha Berlín opět do formy. V boji o záchranu v německé lize získala nejprve bod za pondělní remízu 1:1 s Mohučí, ve čtvrtek následně zvítězila 3:0 nad Freiburgem. Český záložník Vladimír Darida nastoupil v obou duelech.

Utkání Mohuč – Hertha Berlín
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

O výhře nad Freiburgem rozhodli už v prvním poločase Krzysztof Piatek a Peter Pekarík, v závěru přidal třetí gól Nemanja Radonjič. K úspěchu berlínského týmu přispěl i Darida, který odehrál 75 minut. Chvíli před odchodem ze hřiště obdržel žlutou kartu za faul.

Proti Mohuči hrála Hertha první zápas od 10. dubna a vedla od 36. minuty zásluhou Lucase Tousarta. Mohuč, která v minulém utkání senzačně porazila Bayern Mnichov a připsala si třetí vítězství v řadě, vyrovnala ještě před přestávkou. Ve 40. minutě skóroval Phillipp Mwene. Darida naskočil v 61. minutě a v závěru přihrál do šance Piatekovi, který však zblízka minul branku.

Berlínský tým tedy bodoval v obou střetnutích po návratu z karantény, v níž byl kvůli množství případů koronaviru. Bez porážky je už pět zápasů. Freiburgu patří devátá pozice.

Hertha opustila sestupové pásmo a z předposlední pozice poskočila na 14. místo. Navíc má k dobru utkání s posledním Schalke.

Německá fotbalová liga - dohrávka 29. kola a 30. kola:

Mohuč - Hertha Berlín 1:1 (40. Mwene - 36. Tousart), Hertha Berlín - Freiburg 3:0 (13. Piatek, 22. Pekarík, 85. Radonjič).