MOL Cup: Sparta - Slavia 0:3. Mistr dominoval, ve finále vyzve Plzeň

117
Video se připravuje ...
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Slavie v semifinále MOL Cupu porazili Spartu 3:0. Dvě branky vstřelil po krásnách kombinacích Jan Kuchta, jednou se mezi střelce zapsal Tomáš Holeš. V pořadí 299. pražské derby jednoznačně ovládl ligový šampion a postoupil do finále, kde se 20. května utká s plzeňskou Viktorií.

Slávisté neprohráli se Spartou od března 2016 ve 14. soutěžním duelu za sebou a v této sezoně ji po dvou výhrách v lize zdolali i potřetí a znovu bez inkasované branky. Pokud červenobílí, kteří v neděli vybojoval třetí ligový titul po sobě, ve finále uspějí, získají po dvou letech double.

Díky pilotnímu projektu ministerstva zdravotnictví mohli fanoušci na Letné využít 10 procent kapacity stadionu.

Kvůli svalovým potížím Spartě chyběl záložník Dočkal, jehož v roli kapitána zastoupil Pavelka. Domácí začali aktivně, Karlssonovu střelu v sedmé minutě vyrazil gólman Kolář.

Hosté ohrozili Heču poprvé ve 24. minutě. Bah nacentroval do vápna na Bořila, jehož zakončení sparťanský brankář vytáhl na roh.

Vzápětí Hečovu rozehrávku vystihl Oscar, domácí záložník Wiesner při snaze zastavit akci soupeře přihrál míč do běhu Kuchtovi a jeden ze dvou lídrů ligové tabulky střelců přízemní střelou otevřel skóre.

Zklamaní hráči Sparty po porážce Slavie v semifinále MOL Cupu

Za pět minut přidali slávisté druhou trefu. Oscar si nejprve narazil míč s Bahem, poté s Kuchtou a nahrál na hranici malého vápna zakončujícímu Holešovi.

Sparta se ocitla blízko kontaktní brance. Vitík našel v šestnáctce Juliše, který ale ve velké šanci netrefil branku. Náskok hostů mohl zvýraznit Stanciu, z přímého kopu však zamířil mimo tři tyče. Na opačné straně po stejné standardní situaci Hancko protáhl Koláře. V závěru úvodního dějství Karlssonovu střelu z vápna obrana červenobílých zblokovala.

Naděje Sparty na zdramatizování zápasu vzaly za své v 53. minutě. Stanciu předložil míč Masopustovi, ten si pohrál s domácí obranou a naservíroval ho Kuchtovi, jenž zakončil do prázdné branky.

Juliš po rohovém kopu hlavičkoval do Kolářovy náruče, na opačné straně Heča vychytal Baha. Kolář zase vytáhl Hložkovu dalekonosnou ránu. Ihned poté Slavia nevyužila přečíslení, které Van Buren vyřešil střelou do boční sítě. Vedení hostů nezvýraznil ani Masopust, který se neúspěšně pokusil přelobovat Heču. Červenobílí zopakovali na Letné stejný výsledek jako v prosincovém ligovém duelu.

Domácí:

Hosté: 25. Kuchta, 30. Holeš, 53. Kuchta

Domácí: Heča – Wiesner, Čelůstka, Vitík, Hancko – Karlsson (54. Karabec), Sáček (64. Trávník), Hložek, Pavelka /C/, Plavšić (64. Minčev) – Juliš (78. Novotný)

Hosté: Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil /C/ – Bah (86. Lingr), Holeš, Stanciu (81. Traoré), Ševčík (56. Provod), Dorley (56.Olayinka) – Kuchta (56. van Buren)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.