Inter Milán už slaví, má devatenáctý italský titul. V Anglii ještě musí City počkat

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 5. 2021 18:19
Fotbalisté Interu Milán jsou podevatenácté italskými mistry. Titul si zajistili čtyři kola před koncem ligy po remíze Atalanty Bergamo 1:1 v Sassuolu.
Fanoušci Interu slaví v ulicích Milána zisk ligového titulu
Fanoušci Interu slaví v ulicích Milána zisk ligového titulu | Foto: Reuters

Milánský tým slaví poprvé od úspěšného ročníku 2009/10, kdy vedle ligového prvenství získal také Italský pohár a ovládl Ligu mistrů.

"Po devíti letech se zhroutilo impérium," glosoval kouč Interu Antonio Conte skutečnost, že jeho tým ukončil nadvládu Juventusu Turín.

Inter se titulu přiblížil již v sobotu, kdy porazil Crotone 2:0. Definitivního potvrzení se dočkal o den později díky remíze Atalanty Bergamo na hřišti Sassuola.

Atalanta hrála od 23. minuty bez vyloučeného brankáře Pierluigiho Golliniho, přesto sahala po výhře a mohla oddálit oslavy Interu. Po brance Robina Gosense z prvního poločasu vyrovnal v 51. minutě z penalty křídelník Sassuola Domenico Berardi.

Šanci k zlomení zápasu zpět na svou stranu dostali hráči Atalanty čtvrt hodiny před koncem, Luis Muriel ale neproměnil penaltu a přisoudil titul Interu.

Dosavadnímu italskému suverénovi Juventusu zařídil dvěma góly výhru nad Udine Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec sám obstaral obrat ze stavu 0:1. Udine vedlo od 10. minuty, kdy se prosadil Nahuel Molina.

Pošesté v sezoně se mezi střelce zapsal český reprezentant Jakub Jankto a podílel se na výhře Sampdorie Janov nad AS Řím 2:0. Pětadvacetiletý záložník se v 66. minutě dostal do samostatného úniku a tvrdou střelou na bližší tyč překonal brankáře Daniela Fuzata.

Janovský tým využil horšího období Římanů, kteří nevyhráli pět zápasů v řadě včetně semifinálového utkání Evropské ligy, ve kterém je porazil Manchester United vysoko 6:2.

Juventus otočil skóre v poslední desetiminutovce, Ronaldo nejprve vyrovnal z penalty a minutu před koncem nejlepší střelec Serie A vstřelil vítězný gól. Bianconeri se díky výhře posunuli na třetí místo tabulky o skóre za Atalantu a před AC Milán.

Neapol remizovala s Cagliari 1:1 a klesla na páté místo mimo pozice pro Ligu mistrů. SSC přišel o výhru ve čtvrté minutě nastavení, kdy vyrovnal záložník Nahitan Nandez, a ztrácí na trio týmů před sebou dva body. Zezadu na něj navíc útočí Lazio Řím, které porazilo FC Janov 4:3 a při tříbodové ztrátě má ještě zápas k dobru.

Lazio vedlo deset minut před koncem 4:1, Janovští ale v 80. a 81. minutě vstřelili dva góly a závěr zdramatizovali. Velký podíl na výhře římského celku měl záložník Joaquin Correa, který navázal na povedené střelecké představení z minulého kola proti AC Milán a podruhé za sebou vstřelil dvě branky.

Prosadil se také nejlepší střelec Lazia Ciro Immobile, jenž v prvním poločase proměnil penaltu a skóroval ve čtvrtém zápase v řadě. Italský reprezentant vstřelil devatenáctý gól v sezoně, Ronaldo jich má na kontě o osm více.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovala Boloňa s Fiorentinou 3:3. Hattrickem se blýskl devětatřicetiletý útočník Boloni Rodrigo Palacio.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Udine - Juventus Turín 1:2 (10. Molina - 83. z pen. a 89. Ronaldo), Sassuolo - Bergamo 1:1 (52. D. Berardi z pen. - 32. Gosens), Lazio Řím - FC Janov 4:3 (30. a 56. Correa, 43. Immobile z pen., 48. Alberto - 47. vlastní Marušič, 80. Scamacca z pen., 81. Šomurodov), Boloňa - Fiorentina 3:3 (31., 71. a 84. Palacio - 22. z pen. a 73. Vlahovič, 64. Bonaventura), Neapol - Cagliari 1:1 (13. Osimhen - 90.+4 Nández), Sampdoria Janov - AS Řím 2:0 (45. Adrien Silva, 65. Jankto).

Barcelona měla problémy, ale Valencii zdolala

Fotbalisté Barcelony porazili v 34. kole španělské La Ligy po obratu domácí Valencii 3:2 a čtyři kola před koncem ročníku ztrácejí z druhého místa stále dva body na vedoucí Atlético Madrid. V příštím dějství se oba týmy utkají spolu a třetí Real Madrid, který má stejně jako Barca 74 bodů, přivítá čtvrtou Sevillu.

Ve Valencii padly všechny góly až po přestávce. Domácí vedli od 50. minuty po trefě stopera Gabriela Bautisty, ale Barcelona třemi góly od 57. do 69. minuty stav otočila.

Dvakrát skóroval nejlepší střelec soutěže Lionel Messi a vylepšil svoji bilanci v sezoně na 28 branek, jednou se prosadil Antoine Griezmann. Záložník Carlos Soler sedm minut před koncem snížil, víc ale hráči Valencie nestihli.

Betis Sevilla remizoval s Valladolidem 1:1 a ztratil další body v boji o účast v Evropské lize. Na postupové šesté místo se před něj po výhře 1:0 nad Getafe dostal Villarreal.

Betis i Valladolid v poslední době sbírají body především díky remízám a v nastaveném trendu pokračovaly. Betis hrál nerozhodně pošesté za sebou, Valladolid počtvrté a drží se o bod nad sestupovým pásmem.

Villarreal se navnadil na odvetu semifinále Evropské ligy s Arsenalem. O výhře rozhodl 11 minut před koncem střídající záložník Yeremi Pino a "Žlutá ponorka" zvítězila v lize po dvou porážkách.

Granada podlehla Cádizu 0:1 a vzdaluje se jí možnost účasti v příštím ročníku evropských pohárů. Celek z jihu Španělska ztrácí z osmého místa šest bodů na Betis. Jedinou branku zápasu vstřelil Rubén Sobrino.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Valladolid - Betis Sevilla 1:1 (68. Weissman - 49. Ruibal), Villarreal - Getafe 1:0 (79. Pino), Granada - Cádiz 0:1 (39. Sobrino), Valencie - FC Barcelona 2:3 (50. Paulista, 84. Soler - 57. a 69. Messi, 63. Griezmann).

Bale nastřílel hattrick

Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 34. kole anglické ligy Sheffield 4:0 a ve druhém ligovém zápase po odvolání trenéra Josého Mourinha si připsali druhou výhru.

Hvězdou duelu byl autor hattricku Gareth Bale, Spurs se posunuli na páté místo o bod před West Ham a na čtvrtou Chelsea ztrácejí pět bodů.

Bale vstřelil první hattrick po návratu z Realu Madrid a s devíti góly je třetím nejlepším střelcem "Kohoutů". Jednu branku dal aktivní Son Hung-Min, který se v aktuální ligové sezoně prosadil již pošestnácté. Z elitního tria klubových střelců se neprosadil pouze ten nejlepší, jednadvacetigólový Harry Kane.

Arsenal vyhrál v Newcastlu 2:0. Do základní sestavy vítězů se po prodělané malárii vrátil útočník Pierre-Emerick Aubameyang a hned se podílel na obou brankách.

Před prvním gólem špatně trefil centr Hectora Bellerína, odražený míč si ale našel Muhammad Alnaní a z vápna prostřelil slovenského brankáře Martina Dúbravku. Druhou branku vstřelil gabonský reprezentant po centru Gabriela Martinelliho sám a Arsenal se posunul na deváté místo.

Tradiční souboj mezi Manchesterem United a Liverpoolem byl kvůli diváckým nepokojům na stadionu Old Trafford odložen. Fanoušci protestovali kvůli nedávnému projektu superligy proti americkým majitelům klubu rodině Glazerových. Několik hodin před výkopem příznivci "Rudých ďáblů" dokonce pronikli na trávník. Odložena tak byla i případná korunovace Manchesteru City šampionem, kterou by mu zajistila výhra hostů.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Newcastle - Arsenal 0:2 (6. Alnaní, 66. Aubameyang), Tottenham - Sheffield United 4:0 (36., 61 a 69. Bale, 77. Son Hung-min), Manchester United - Liverpool odloženo.

Petrohrad je znovu ruským šampionem

Fotbalisté Petrohradu se potřetí za sebou stali ruskými fotbalovými šampiony. Sedmý titul v historii si zajistili v 28. kole po drtivém vítězství 6:1 nad hlavními pronásledovateli z Lokomotivu Moskva. Dva zápasy před koncem před nimi zvýšili náskok na nedostižných devět bodů.

Šlágr ozdobil hattrickem během osmi minut na přelomu poločasů íránský útočník Sardar Azmún. S 19 góly si upevnil pozici nejlepšího ligového střelce před spoluhráčem Arťomem Dzjubou, který dvěma trefami vylepšil svoji bilanci na 16 branek.

Petrohrad se ziskem sedmého titulu odpoutal od CSKA Moskva, více jich má pouze Spartak (10).

Ruská fotbalová liga - 28. kolo:

Chimki Moskva - Jekatěrinburg 1:0, FK Rostov - Tambov 2:0, Petrohrad - Lokomotiv Moskva 6:1.

1. Petrohrad 28 18 7 3 71:25 61
2. Lokomotiv Moskva 28 16 4 8 44:35 52
3. Spartak Moskva 27 15 5 7 50:33 50
4. Soči 28 14 7 7 47:32 49
5. Kazaň 28 15 4 9 37:30 49
6. CSKA Moskva 28 14 5 9 46:29 47
7. Dynamo Moskva 28 14 4 10 41:31 46
8. Chimki Moskva 28 13 5 10 34:37 44