Colbrelli se na druhý pokus dočkal v závodě Kolem Romandie výhry

Italský cyklista Sonny Colbrelli se den poté, co na závodě Kolem Romandie obsadil druhé místo za Slovákem Peterem Saganem, dočkal prvního vítězství v sezoně. Třicetiletý člen týmu Bahrajn Victorious vyhrál 2. etapu v hromadném spurtu hlavní skupiny, v níž jeho středeční přemožitel Sagan chyběl.

Italský cyklista Sonny Colbrelli měl důvod k radosti

Colbrelli triumfoval v cílové rovince ve městě Saint-Imier po 165,7 km, během nichž peloton roztrhalo celkem šest kategorizovaných stoupání. Těsně druhý skončil Novozélanďan Patrick Bevin, třetí byl domácí Švýcar Marc Hisrchi.

Ve žlutém trikotu lídra zůstal vítěz úterního prologu Rohan Dennis z Austrálie. Bývalý mistr světa v časovce vede o osm sekund před Bevinem, další sekundu zpět jsou Colbrelli a Dennisovi týmoví kolegové z Ineosu a favorité na celkové vítězství Geraint Thomas z Británie a Australan Richie Porte.

Z dvojice českých cyklistů se dnes více dařilo Janu Hirtovi, jenž dojel na 62. pozici ve skupině s odstupem 43 sekund. Josef Černý byl v závěru první stovky se ztrátou sedm a půl minuty.

Závod Kolem Romandie, jenž je důležitou generálkou na květnové Giro d'Italia, konči nedělní časovkou ve Fribourgu.