Hlavní zprávyZápasové reportáže

Dallas se rozloučil s American Airlanes Center vysokou porážkou!

Hokejisté z Texasu mají za sebou poslední domácí utkání v této základní části, když se hned ve druhém dni znovu střetli s lídrem Centrální divize. Svěřenci Ricka Bownesse jen ukázali, že jsou pro ně back-to-back hodně obtížné a především s takovým soupeře. Carolina šla hned od začátku zápasu za výhrou a nakonec zvítězila jasně 5:1.

V posledním utkání s Hurricanes se do sestavy vrátil švédský obránce John Klingberg a do brány nastoupil Anton Chudobin. Odstavení Samiho Vatanena mimo sestavu jsem nějak nechápu, protože mi přijde, že tedy odvádí lepší výkony než Sekera či Hanley. Každopádně zápas začal hned od první minutě špatně pro domácí celek. Canes se hned od začátku pustili do svého soupeře a bylo jen otázkou času, kdy skončí puk v bráně Dallasu.

Do první větší šance se dostal obránce Hamilton, kterého zadovkou vybídl ke skórování Foegele, ale střelu hostujícího beka ještě Chudobin vyrazil. Poté přišel první trest Stars, když za vysokou hůl putoval na trestnou lavici Klingberg a hosté hned svou první početní výhodu využili. Střela Svečnikova totiž skončila na brusli jeho spoluhráče Aha, od které se odrazil přímo na hůl zcela volného Jordana Staala, jenž už uklidil puk do domácí klece.

Uběhla jen další minuta a jedna vteřina a Chudobin ze své sítě vytahoval další kotouč. Pesce obdržel přihrávku na modrou čáru, kde nad ničím nepřemýšlel a jen vystřelil kotouč na domácího brankáře, který puk vyrazil betony přímo do levého kruhu, kam si najel Sebastian Aho, jenž ihned vypálil a Chudobin už byl bez šance. Stars poté mohli snížit, když bylo hostům hodně přísně odpískáno šest hráčů na ledě, jenže přesilovka Dallasu byla naprosto marná.

Carolina si poté zahrála další početní výhodu a na jejím začátku se do protiútoku dostal Cogliano, ale jeho střela z velkého úhlu nemohla Nedeljkovice nijak ohrozit. Hosté si poté ve své přesilovce vytvořili několik zajímavých příležitostí, avšak ani jedna z nich další brankou neskončila. Po přesilovce se do další obrovské šance dostal hostující Lorentz, který se s pukem natlačil před Chudobina, ale domácího brankáře už z velké blízkosti nepřekonal.

V závěru první třetiny byl ještě na trestnou lavici poslán český útočník Radek Faksa a Canes už hráli svou třetí přesilovou hru. Tu sice ještě ve zbytku první části nevyužili, ale vše napravili ve druhé dvacetiminutovce. Deset vteřin před jejím koncem totiž Svečnikov nahrál na modrou Ahovi, jehož dělovka letěla hodně nad bránu Dallasu, jenže kotouč se od zadního mantinelu odrazil příhodně přesně na hůl Jordana Staala, jenž stál před domácí klecí a poslal kotouč znova za Chudobinova záda.

Ve 33. minutě se domácí hokejisté alespoň dočkali čestné branky. Dallas vybojoval kotouč v útočném pásmu, kde nakonec Jason Robertson vystřelil z levého kruhu a Hintz zřejmě ještě lehce puk tečoval, a tak jej Nedeljkovic jen vyrazil vedle sebe, kde se k němu dostal právě Robertson, jenž už ho propasíroval za hostujícího brankáře. Stars po vstřelené brance konečně trochu ožili, jenže ani jedna z jejich další šancí už brankou neskončila.

Naopak na druhé straně si Canes vytvořili hned dvě obrovské šance. Svečnikov se po levé straně dostal až před Chudobina, kterého chtěl překonat kličkou do bekhendu, avšak kotouč poté poslal vedle domácí brány. Chvíli před koncem druhé třetiny poté Geekie vybídl ke skórování obránce Beana, jenže jeho střelu Chudobin skvěle vytěsnil svou holí do tyče a kotouč se poté odrazil mimo bránu Dallasu. Po druhé třetině tedy Carolina vedla nad Dallasem 3:1.

Kdo čekal ve třetí třetině velký nápor domácích za vyrovnáním, tak se mýlil. Naopak hokejisté z Raleighu si v klidu šli za svým vítězstvím. Protiútok dvou na jednoho ještě brankou neskončil, když Chudobin vychytal Foegela. Nicméně ve 46. minutě už Carolina vstřelila svou čtvrtou branku. Lorentz poslal puk za bránu, odkud Geekie nahrál před domácího brankáře Maxovi McCormickovi, jenž si puk hodil na bekhend a poslal jej do sítě.

Nicméně to stále nebylo ze strany hostů vše. Tečku za zápasem udělal až Nino Niederreiter. V 53. minutě Staal držel puk za bránou Dallasu a poté chtěl přihrát Foegelovi, jenž však jeho pas nezpracoval, ale to ho nemuselo mrzet, protože kotouč skončil na hranici levého kruhu u švýcarského útočníka, který ho napálil za domácího brankáře.

Hokejisté Dallasu tedy opět ukázali, že back-to-back zápasy jsou na něj už příliš s jejich náročným programem a obzvlášť s takovým soupeřem. Stars v zápase vůbec nepůsobili dobře a víceméně tohle utkání svému soupeři darovali. Alexe Nedeljkovice nakonec může mrzet jedna inkasovaná branka, protože se ve střetnutí ani nijak extra předvést nemusel. Carolina Hurricanes se tedy s Dallasem Stars rozloučila jasným vítězstvím 5:1 a v celé sezóně svého soka rozdrtila poměrem 6:2.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Branky a nahrávky: 28. Robertson (Hintz) – 8. J. Staal (Aho, A. Svečnikov), 9. Aho (Pesce, A. Svečnikov), 22. J. Staal (Aho, A. Svečnikov), 46. McCormick (Geekie), 53. Niederreiter (J. Staal, Foegele).

Střely na bránu: 28 – 29
Zblokované střely: 17 – 13
Hity: 19 – 25
Vyhraná vhazování: 30 – 25
Vyloučení: 3 – 3
Využití: 0 – 2
V oslabení: 0 – 0

Dallas Stars: Chudobin – Lindell, Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Hanley – Robertson, Hintz, Pavelski – Dickinson, Benn, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Dowling, Kero, Pysyk.

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic – Slavin, Hamilton, Gardiner, Pesce, Bean, Hakanpää – A. Svečnikov, Aho, Lorentz – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Paquette, J. Staal, Foegele – Geekie, McCormick, Teravainen.