MOL Cup: Olomouc – Slavia 0:3. Postup Pražanů, v semifinále derby „S“

Autor: iSport.cz, ČTK
13
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slavie zvítězili v dohrávce čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu v Olomouci hladce 3:0. V závěru první půle otevřel skóre Jan Kuchta a po změně stran se krátce po sobě prosadili Nicolae Stanciu a Petr Ševčík. Vršovický lídr první ligy se v semifinále příští středu představí v pražském derby na Spartě.

Čtvrtfinále se dohrávalo až dnes kvůli účasti Slavie v Evropské lize. Při utkání na Hané se ještě nesměli do hlediště v omezené míře vrátit fanoušci, protože možnost zaplnit z 10 procent stadiony platí až od víkendu.

Sigma zpočátku držela s favoritem krok. V úvodu dvakrát zahrozil Bořil, ale poté měli dvě dobré šance Hanáci. Poulolo po rohu hlavičkoval těsně nad a ve 12. minutě Daňkovu velkou možnost ze strany zneškodnil brankář Kolář.

Chyba Aleše Mandouse, po které skóroval Jan Kuchta

O pět minut později zachránilo domácí po střele Van Burena břevno. Když už se zdálo, že první půle skončí bez gólů, nechal se brankář Sigmy Mandous při rozehrávce obrat o míč a nejlepší střelec ligové sezony Kuchta po kličce pohodlně otevřel skóre.

V 56. a 59. minutě ligový lídr po dvou asistencích Masopusta definitivně rozhodl. Nejprve bez problémů trefil odkrytou branku Stanciu a poté po kličce Mandousovi přesně zakončil olomoucký odchovanec Ševčík. Několik dalších šancí ještě hosté neproměnili.

Slavia si zahraje semifinále poháru počtvrté za posledních pět sezon. Červenobílí mohou nadále pomýšlet na zopakování zisku double, na který dosáhli už předloni. V lize jim k definitivě třetího titulu schází bod, slavit mohou už v neděli.

13

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.