Středočeši dali zapomenout na středeční domácí nezdar s Bohemians (1:4). Zároveň ukázali, že pravděpodobně definitivně zlomili prokletí venkovních zápasů, když zopakovali na vlas stejný výsledek ze Zlína.

Jeho strůjci byli dva. V první řadě Edrissa Lugeba. Ugandský útočník ve službách Příbrami se stal jediným střelcem utkání, když během dvanácté minuty dostal od Zorvana přihrávku za obranu a svůj rychlý únik zakončil střelou po své levé ruce. Mimo jiné tak navázal na svůj premiérovou trefu v zelenočerných barvách, kterou zaznamenal v duelu s Bohemians.

Brněnští fotbalisté (v červeném Rudolf Reiter) doma jen remizovali s Teplicemi 0:0.
Bezbranková remíza. Zbrojovka nedokázala potrestat oslabené Teplice

Druhou významnou postavou byl brankář Jakub Šiman. Příbram si totiž už moc dalších šancí nevypracovala, i proto, že musela ve zbylé většině hrací doby odolávat atakům domácí. Ty však přečkala právě s výraznou pomocí svého gólmana.

V závěru poločasu mu se spoluhráči sice zatrnulo, když sudí Černý přezkoumával na videu situaci, po níž zůstal ve vápně na zemi Papadopulos, ale penalta z toho nebyla. Po přestávce už se ale činil, když nejprve lapil technický pokus Haši a záhy i hlavičku Papadopulose.

"Přesilovka" Karviné

Pořádně horko pak Šimanovi bylo v posledních osmnácti minutách, ve kterých Karviná měla výhodu jednoho muže v poli, co Nový nedovoleně zastavil unikajícího Čmelíka, který by jinak postupoval sám na branku.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) se ve 29. kole FORTUNA:LIGY utkali s Pardubicemi. Foto: Jan Zahnaš
Trápení pokračuje. Zlín neuspěl ani s Pardubicemi, prohrál jasně 0:4

Po navazujícím přímém kopu Bartošáka ho dokonce muselo zachránit břevno. Pak ještě Haša v dobré pozici hlavičkoval nad branku, načež se znovu začal zářit příbramský brankář, na kterém si ve zbytku zápasu vylámali zuby střílející Qose, hlavičkující Papadopulos a v samém závěru i stejným způsobem zakončující Haša.

Ani přesilovka Karviné tak nevedla k vyrovnání a Příbram se mohla po týdnu opět radovat z tříbodového importu do tabulky. Vzhledem k bezbrankové remíze Brna s Teplicemi navíc stáhla ztrátu na patnáctou příčku zaručující záchranu na pět bodů.

MFK Karviná – 1. FK Příbram 0:1 (0:1).

Branka: 12. Lubega. ŽK: 20. Dramé, 34. Mikuš – 90+7. Šiman. ČK: 72. Nový. Rozhodčí: Černý – Dresler, Váňa.
MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Šindelář (84. Janečka), S. Dramé (46. Haša), Mazáň (46. Jursa) – Mangabeira, Qose – Siňavskij (67. Ostrák), Čmelík, Bartošák – Papadopulos.
1.FK Příbram: Šiman – Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera – T. Pilík, Zorvan (73. Kvída), Tregler, Obdržal (89. Voltr), Antwi (64. Vávra) – Lubega.