Ostrava - Jihlava

Karviná přejela Lovosice a k finále je blíž, Dukla oživila postupovou naději

V jednoznačnou záležitost se změnilo třetí semifinále extraligy házenkářů, ve kterém domácí Karviná deklasovala Lovosice 33:23 a v sérii aktuálně vede 2:1. Totožný stav platí také v sérii mezi Plzní a Duklou Praha – sobotní utkání na západě Čech zvládl lépe klub z hlavního města a po těsném vítězství 29:27 v semifinále ještě žije.

Brankář Karviné Nemanja Marjanovič
zdroj: facebook.com/HCB Karviná

Karviná v utkání ani jednou neprohrávala a od úvodních minut dokázala navázat na předchozí vítězství z Lovosic, kde ve středu loupila po výsledku 31:28. Činili se zejména desetigólový Vojtěch Patzel a brankář Nemanja Marjanovič, kterému ve druhém poločase zdatně sekundoval náhradník Petr Mokroš.

"Sehráli jsme jeden z lepších zápasů. Lovosicím se moc nedařilo, ale nechci snižovat náš výkon. Myslím si, že byl hlavně v útoku dobrý. Doufám, že poslední zápas bude po repre pauze v Lovosicích," hodnotil v České televizi domácí trenér Michal Brůna.

"Podle mě se to zlomilo snad pět minut před začátkem utkání, Karviné jsme ho víceméně odevzdali. Nehráli jsme vůbec to, co jsme si řekli," uznal hostující kouč Jan Landa.

Dukla zaskočila Plzeň a zkorigovala sérii

Pražané uspěli především díky dobrému nástupu, v prvním poločase vedli v jednu chvíli až o osm branek. Perfektní výkon předvedl i brankář Tomáš Petržala.

Netradiční závěr a ohlasy po 3. semifinále Plzeň - Dukla

Dukla první semifinále v Plzni jasně prohrála, druhý zápas naopak doma ztratila až po sedmimetrových hodech. Tentokrát měla bleskový nástup, záhy vedla 9:3 a její náskok posléze vystoupal dokonce až na osm branek. Jenže potom se domácím rozchytal brankář Karel Šmíd, Západočeši zakončili poločas pětigólovou šňůrou a vrátili se do hry.

Ve 43. minutě vyrovnal Petr Linhart na 18:18, otočit stav ale domácí nedokázali. Několika zákroky se blýskl brankář Dukly Tomáš Petržala, Pražané opět odskočili a tříbrankový odstup jim tentokrát už stačil. Osmi góly pomohl k prodloužení série David Šůstek.

"Upozorňovali jsme na to, ale zase ten start byl strašný. Na tu hrůzu, jakou jsme hráli, jsme to do poločasu ještě stáhli na tři, ale pak nám na konci asi chyběly síly," řekl České televizi nejlepší domácí střelec Jakub Douda, autor sedmi branek.

"Plzeň má výborný a zkušený mančaft, ale dohánět takovou ztrátu stojí spoustu sil a my jich ke konci měli trošku víc," souhlasil Matěj Klíma z vítězného týmu.

Čtvrtý duel se v Praze uskuteční po reprezentační přestávce 5. května.

Semifinále play-off házenkářské extraligy mužů - 3. zápas:

Talent tým Plzeňského kraje - Dukla Praha 27:29 (12:15)
Nejvíce branek: Douda 7/5, Linhart, Škvařil a Šafránek po 5 – Šůstek 8/5, Březina 6, Klíma 5. Stav série: 2:1.

Karviná - Lovosice 33:23 (14:9)
Nejvíce branek: V. Patzel 10/4, Solák 5, Urbaňski, Gromyko, Mlotek, Užek po 3 – Trkovský a Jonsson po 5, Motl, Kupa po 4. Stav série: 2:1.

O 5. až 8. místo - odveta:

Jičín - Kopřivnice 31:34 (14:16)
Nejvíce branek:
Šulc 5, Kastner 4, Freiberg 4/1 – Fulnek 9/4, Gřes 6, Střelec 5. První zápas 25:25, Kopřivnice bude hrát o 5. místo.