Chrudimské noviny Blackout v derby. Chrudim prohrála s Hradcem po třech gólech za osm minut

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Blackout v derby. Chrudim prohrála s Hradcem po třech gólech za osm minut

Chrudim – Na první východočeské derby kalendářního roku 2021 nebudou chrudimští fotbalisté vzpomínat v dobrém. Proti Hradci Králové zvládli osmdesát minut držet krok, dokonce ještě deset minut před koncem vedli 2:0, poté ale inkasovali třikrát během osmi minut a odešli poraženi výsledkem 2:3. Utkání rozhodl gólem bývalý chrudimský útočník Daniel Vašulín.

Oba celky vstoupily do východočeského derby aktivně, o atraktivní podívanou tak nebyla nouze od prvních minut. Po čtvrt hodině hry se otevřelo okénko v chrudimské obraně, což Hradec Králové využil ke své první vážnější příležitosti. Filip Novotný dostal míč od Vašulína na levou stranu, byl naprosto sám v pokutovém území a prudkou ranou protáhl brankáře Zímu. O pět minut později byl v zajímavé příležitosti Vašulín, zůstal naprosto nehlídaný v malém vápně, jenže svoji šanci zahodil, když poslal balon nad horní tyč. Směrem do útoku se ukázali i domácí, když si vypracovali několik po sobě jdoucích příležitostí, ale hradecká obrana si s nimi poradila. Ve 34. minutě měl podruhé v první půli možnost otevřít skóre Vašulín, zpracoval si dlouhý balon a po kličce levou nohou po zemi jen těsně minul branku.

Druhý poločas začal velkou šancí ze strany Chrudimi, tu mohl do vedení poslat Dominik Hašek, jeho hlavičku ale fantasticky vytáhl mimo tři tyče brankář Reichl. O pár okamžiků přišla velký příležitost také na druhé straně, kde Jakub Rada zakončoval z otočky šikovně po zemi a Zíma musel předvést parádní zákrok, kterým udržel bezbrankové skóre. Poprvé se skóre měnilo v 53. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Ondřej Kesner. Exekuce pokutového kopu se ujal nejlepší střelec FORTUNA národní ligy Ladislav Mužík, brankář Reichl sice vystihl stranu, ale prudkou přízemní střelu k levé tyči zastavit nedokázal – 1:0.

Chrudimští se následně ani přes vedení nechtěli zatáhnout do obrany a pouze bránit, Hradec Králové se ale snažil navýšit svou aktivitu směrem dopředu ve snaze vyrovnat. V 71. minutě však hosty zmrazila druhá trefa v podání domácích. Hašek vystihl rozehrávku soupeře na polovině hřiště, založil akci po pravé straně, na jejímž konci Breda centrem na bližší tyč našel útočníka Ju a ten prohodil Reichla na přední tyči – 2:0.

Chrudimští fotbalisté následně zažili naprosto nepovedených posledních deset minut utkání, což je ve výsledku bude hodně mrzet. V 80. minutě dostal trochu prostoru těsně za pokutovým územím Pavel Dvořák, jenž předvedl přesné zakončení z levé strany na zadní tyč, od níž se míč odrazil do sítě – 2:1. Snížení vlilo Hradci Králové novou krev do žil a o dvě minuty později už mohlo být vyrovnáno, když Vašulín hlavičkou našel před bránou Závišku, vše na poslední chvíli hasil Venc s brankářem Zímou. V 84. minutě už se ale hosté radovali z vyrovnání, centr z rohového kopu ideálně prodloužil Michal Leibl a jeho hlavička skončila v síti – 2:2.

Dvě minuty před koncem základní hrací doby lídr druhé nejvyšší soutěže dokonal smrtící obrat, centr z pravé strany propadl až na zadní tyč k Danielu Vašulínovi, exchrudimský fotbalista ho dopravil hlavou do sítě – 2:3. Třetí branka srazila Chrudim na kolena a už se ani nezmohla na závěrečný tlak, Hradec Králové se tak mohl radovat z velmi cenných tří bodů.