Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Drsný záver. Poprad zdolal Michalovce a vyrovnal stav série

Hokejisti Popradu zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase play off extraligy nad Michalovcami 5:2. Sériu vyrovnali na 2:2.

20.04.2021 19:41 , aktualizované: 20:07
Poprad, Michalovce Foto: ,
Gólová radosť hráčov Popradu vo štvrtom zápase s Michalovcami.
debata

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Piaty duel série je na programe vo štvrtok o 18.00 h v Michalovciach.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 8. Tavi (Dalhuisen, Zagrapan), 36. Mashinter (Mešár), 41. Haščák (Dalhuisen, Svitana), 52. Vandas (Handlovský), 60. Skokan – 16. Erkinjuntti (Korhonen), 36. Regenda (Hickmott, Lalancette).
Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, J. Konc ml., vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Drgoň 10 min za vrazenie na mantinel, Haščák (obaja Poprad) 5+DKZ za seknutie – Louis 5+DKZ za hrubosť, Török (obaja Michalovce) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
Stav série: 2:2
Poprad: Vošvrda – Drgon, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
Michalovce: Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý, Louis, Chalupa, Lačný – Hickmott, Lalancette, Regenda – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Bartánus, Lehtonen, Takáč – Mašlonka, Suja, Török

Na prvý gól sa čakalo do 8. minúty. Na konci rýchlej kombinácie bol fínsky útočník v službách Popradu Tavi, ktorý brankára Škorváneka prekonal z ostrého uhla.

Postupne réžiu hry prebrali hostia z Michaloviec. K vyrovnaniu sa dopracovali po chybe popradskej obrany, pred Vošvrdu sa preštrikoval Erkinjuntti a blafákom poslal puk do siete – 1:1.

Druhá tretina sa odohrávala pod kontrolou „líšok“. Hostia sa často dostávali v útoku do prečíslení.

Michalovce napokon do vedenia poslal v 36. minúte Regenda, ktorý profitoval z pohotovej dorážky.

Domáci dokázali rýchlo odpovedať, jeden z hráčov Michaloviec sa za vlastnou bránkou zrazil s hlavným rozhodcom Baluškom, Mešár poslal odrazený puk medzi kruhy na voľného Mashintera a ten vymietol pavučinu Škorvánekovej bránky – 2:2.

Poprad, Michalovce Čítajte viac ONLINE: Poprad uhájil domáci ľad aj po druhý raz

V záverečnej časti hry nenechali „kamzíci“ nič na náhodu. Do jednogólového vedenia šli hneď po 24 sekundách hry, keď Dalhuisenovu strelu šikovne tečoval Haščák.

Hostia postupne otvárali svoju hru. Okienko v ich obrane využil Vandas, ale samostatný únik nepremenil.

Gólová poistka prišla až v 52. minúe z hokejky Vandasa, ktorý sa tentoraz zblízka nemýlil – 4:2. O tri minúty neskôr neuspel pred Vošvrdom Korhonen.

Do ďalšieho úniku sa dostal domáci útočník Matej Paločko, ale ani on si so Škorvánekom neporadil.

Brandon Mashinter Čítajte viac Poprad vydrel triumf a je späť v sérii. S 13 strelami nevyhráme, znie z Dukly

V závere si hostia zahrali minútu presilovku 5 na 3, ktorú umocnili odvolaním brankára. Napriek kanonáde na popradskú bránku sa kontaktného gólu nedočkali.

Naopak gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Popradu Skokan, ktorého následne zozadu tvrdo atakoval hosťujúci Mašlonka.

Na ľade sa strhla šarvátka, hlavnými aktérmi boli Haščák a Louis. Poprad tak po dvoch domácich výhrach vyrovnal semifinálovú sériu s Michalovcami.

Peter Mikula, tréner Popradu:
„Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná. Michalovce mali v druhej časti hry navrch. Po druhej tretine som hráčov upozornil, aby sa vrátili k hre z pondelka. Hostí sme tak dostali výrazne pod tlak a zaslúžene sme vyhrali. Až na malé výnimky sme hrali lepšie ako v Michalovciach. Myslím si, že doma treba vyhrávať.“
Tomasz Juhani Valtonen, tréner Michaloviec:
„My sme boli lepší väčšinu zápasu, ale prehrali sme. Niekto si má na ľade robiť svoju prácu, ale nespraví si ju, alebo ju robí zle. Každý to má vo svojej moci. Uvidíme, ako séria dopadne.“