Miami - Brooklyn 109:107Brooklyn prohrál v Miami a znovu přišel o Duranta

Basketbalisté Miami porazili v NBA Brooklyn 109:107, vítězství zařídil v poslední vteřině Bam Adebayo. Tým Heat tak drží sedmou příčku ve Východní konferenci a stále má naději na posun do nejlepší šestky znamenající přímý postup do play off. Brooklyn zůstal druhý, ale opět přišel o svou hvězdu Kevina Duranta, který už po čtyřech minutách na palubovce odstoupil s poraněným stehenním svalem.

Basketbalisa Brooklyn Nets Kevin Durant (vpravo) v hovoru s Kyrie Irvingem během time outu při zápasu s Miami Heat. Durant utkání kvůli zranění nedohrál.

Oba celky se pravidelně střídaly ve vedení a ani jednomu se nepovedlo odskočit na více než sedm bodů. Brooklyn při absenci Jamese Hardena a zranění Duranta táhl se 30 body Landry Shamet. Jeho dvě trojky přispěly k tomu, že Brooklyn se šňůrou 13:0 ujal v poslední čtvrtině vedení o šest bodů. Poslední tři a půl minuty ale patřily Miami a jejich šňůře 8:0.

Goran Dragič nejprve nahrál na smeč Adebayovi, pak se po jeho asistenci trefil i Trevor Ariza a následně sám slovinský veterán Dragič srovnal skóre, když po doskoku předběhl celou obranu. Na druhé straně Kyrie Irving neproměnil trojkový pokus, a tak dostali domácí šanci rozhodnout. Míč si vzal Adebayo a střelou z hranice vymezeného území u koše zařídil vítězství. Zápas zakončil s 21 body a 15 doskoky.

"Udělal to dobře. Když si vzal míč, podíval se na mě a očima jsme si řekli, ať si nechá poslední akci. A zvládl to skvěle," chválil Adebaya trenér Eric Spoelstra. "Cítil jsem, že tohle je můj moment," dodal Adebayo.

Šesté místo před Miami nadále drží New York, který zdolal New Orleans 122:112 po prodloužení a připsal si už šestou výhru za sebou, což je pro Knicks nejvíce od sezony 2013/14. Julius Randle k tomu přispěl 33 body a 10 asistencemi. Derrick Rose mu pomohl 23 body.

Atlanta přestřílela Indianu 129:117 a hned čtyři hráči Hawks dali přes 23 bodů. Nejvíce měl Trae Young s 34 body a 11 asistencemi, Clint Capela přidal 25 bodů a 24 doskoků.

Potřetí za sebou uspělo Toronto, které zdolalo Oklahomu City 112:106 a na desátém místě Východní konference znamenající poslední místo pro předkolo tak nahradilo Chicago s českým reprezentantem Tomášem Satoranským. Bulls ale mají dva zápasy k dobru.

Ani 37 bodů Luky Dončiče nepomohlo Dallasu odvrátit porážku 107:121 se Sacramentem, které uspělo poprvé po devíti zápasech. Dallas tak nevyužil možnost ze sedmé příčky přiblížit se přímému postupu do play off, jelikož šestý Portland bez zraněného Damiana Lillarda prohrál s Charlotte 101:109. Hornets táhl s 34 body a 10 asistencemi Terry Rozier.