Středočeši zaslouženou výhru trefili až ve třetí půlhodině. Mladá Bolelslav - Opava 2:0

Přestože mladoboleslavští fotbalisté opavského protivníka po většinu času přehrávali, tak hodinu s ním odehráli nervózní, jakoby se nemohli zbavit prokletí bezgólové plichty s Příbramí z předchozího domácího zápasu. Góly Zmrhala a Škody až v závěrečné půlhodině přinesly Boleslavi zaslouženou výhru a důležité tři body do ligové tabulky.

První poločas skončil bez jediné gólové trefy, přestože ve stálé mladoboleslavské převaze se ocitlo hned několik hráčů.

Druhý poločas začal opavským útokem, ale k rozhodujícím akcím došlo před opavskou brankou.

V 61. minutě Mladoboleslavští zaútočili po pravé straně. Když míč získal Zmrhal, zamířil s ním od postranní lajny k vápnu a po chvíli přemítání, komu by přihrál, se rozhodl pro nečekanou střelu, kterou se trefil přesně k levé tyči, kam se opavský brankář vrhnul pozdě - 1:0.

V 82. minutě pátý boleslavský roh sice opavská defenzíva odvrátila, ale Středočeši  zůstali u míče a přesný Ladrův centr Škoda ráznou hlavičkou usměrnil k levé tyči - 2:0.

Ve třech nastavených minutách Mladoboleslavští nevyužili svůj šestý roh rozehraný Budínským a v klidu dovedli utkání do zaslouženého vítězství.

Mladá Boleslav  17.  dubna  2021

23. kolo FORTUNA:LIGY

FK Mladá Boleslav – SFC Opava 2:0 (0:0)

Góly: 61. Zmrhal, 82. Škoda *  ŽK: Škoda - Holík, Didiba, Smola, Dedič *  Rozhodčí: Adámková - Blažej, Antoníček.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler - Ladra (83. Malinský), Dancák, Matějovský (89. Budínský), Zmrhal - Jiří Klíma (72. Drchal), Škoda.
SFC Opava: Digaňa - Hrabina (89. Harazim), Hnaníček, Didiba, Helešic - Kulhánek, Nešický (74. Večerka) - Rataj (67. Dedič), Holík (74. Juřena), Kania (89. Gorčica) - Smola.

(Josef Koros, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)