Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

V prvním duelu přišly Češky o vítězství v poslední vteřině

Český tým na přípravném kempu v Zubří. Šestá zprava nahoře Hana Kvášová. V předu první zprava Veronika Malá, druhá Sára Kovářová.  , Autor: Český svaz házené

Český tým na přípravném kempu v Zubří. Šestá zprava nahoře Hana Kvášová. V předu první zprava Veronika Malá, druhá Sára Kovářová.     Autor: Český svaz házené

ZUBŘÍ - České reprezentantky v druhé fázi kvalifikace o postup na mistrovství světa 2021, které bude letos v prosinci hostit Španělsko, měří síly ve dvojzápase s týmem Švýcarska. V nominaci trenéra Jana Bašného jsou i písecké odchovankyně Veronika Malá a Sára Kovářová. Mezi hráčky Písku lze počítat i Hanu Kvášovou, která už je u Otavy jako doma. Po ročním působení na svém prvním zahraničním angažmá ve Francii se po sezoně vrací zpět do Písku, kde už na ni netrpělivě čekají. První duel sehrál reprezentační tým v sobotu 17. dubna od 20.10 hodin v Zubří.

Česká republika - Švýcarsko 27:27 (12:14)
Nejvíce branek: Hrbková 9/5, Kordovská 4, Marčíková 2, Knedlíková 2, Hurychová 2, Tichá 2, Kvášová 2, Jeřábková 2 – Kündigová 8/3, Hodelová 5, Gautschiová 4/1, Cavallariová 3, Kährová 3
Rozhodčí: Lidacká, Lesiaková (POL). Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/4. Vyloučení: 5:4

Začátek zápasu se českému týmu příliš nepovedl. Po mnoho chybách brzy prohrával a Švýcarky si vytvořily až tříbrankový náskok. Češky se snažily o zkorigování manka, ale podařilo se jim to jenom o gól a na přestávku odcházely s mínus dvěma. Domácím se nedařilo v obraně, prakticky každý pokus soupeřek končil v síti a gólmanky Kudláčková s Mučkovou si v bráně připsaly celkem jenom tři úspěšné zákroky.
V 10. minutě druhé půle české hráčky poprvé vyrovnaly na 18:18, jenže po několika neproměněných šancích byly znovu o gól lepší hosté a domácí tým znovu dotahoval. V samotném závěru utkání Češky nejenom vyrovnaly, dokonce v čase 59:49 šly do vedení, o které však v poslední vteřině přišly a v prvním utkání se oba celky rozešly smírně.

Odveta, která rozhodne o postupu na světový šampionát, je na švýcarské půdě na programu v úterý 20. dubna od 20.15 hodin v Gümlingenu. I druhý zápas bude přenášet v přímém přenosu Česká televize na programu ČT Sport.