Liga majstrov: Šampión končí, Chelsea si zahrá v semifinále

NETKY.SK • 14 Apríl 2021, 10:33 • 2 min

Včera boli na programe odvety dvoch štvrťfinálových zápasov v milionárskej súťaži. Oslavovať môžu fanúšikovia PSG a Chelsea, naopak hlavy v smútku majú priaznivci Bayernu Mníchov a FC Porto.

slovakia

left justify in out

Úradujúci šampión z Mníchova nastupoval do odvetného zápasu v ťažkej pozícii. Bayern pred týždňom doma trochu nečakane podľahol PSG v pomere 2:3 a v druhom zápase musel poriadne zabrať. Nemecký klub sa od úvodných minút snažil vykročiť za postupom, hoci nebezpečnejšie pôsobili Parížania. Napriek tomu otvoril v 40. minúte skóre bývalý hráč PSG Eric Choupo-Moting, druhý polčas však aj napriek snahe Bayernu druhý gól nepriniesol.

Víťaz posledného ročníka Ligy majstrov tak v súťaži končí kvôli pravidlu o strelených góloch na ihrisku súpera. Bayernu v oboch zápasoch citeľne chýbal kanonier Robert Lewandowski, ktorý sa zranil na reprezentačnom zraze. Parížania naopak snívajú svoj sen o celkovom víťazstve. V osemfinále si poradili s Barcelonou a po štvrťfinálovom vyradení ďalšieho giganta sú považovaní za najväčšieho favorita v súťaži.

Okamžite po vyradení Bayernu sa objavili správy, že tréner Hans Flick po sezóne zameri na lavičku nemeckej reprezentácie, ktorú po majstrovstvách Európy uvoľní v poslednom čase kritizovaný Joachim Löw. Bayern prežíva na svoje pomery skromnú sezónu a okrem predčasného konca v Lige majstrov bojuje už len o titul v Bundeslige, pretože vypadol aj z domácej pohárovej súťaže.

Chelsea vstupovala do odvety s Portom s pohodlným náskokom 2:0 z prvého zápasu. Zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol a gól sme videli až v 90+4. minúte, keď sa presadil Taremi. Porto si tak z neutrálnej pôdy v Seville odnieslo jednogólové víťazstvo, ktoré ale na postup nestačilo. Chelsea si zahrá semifinále Ligy majstrov po prvýkrát od sezóny 2013/2014.

PARÍŽ ST. GERMAIN - BAYERN MNÍCHOV 0:1 (0:1)

Gól: 40. Choupo-Moting

Rozhodoval: Orsato (Tal.)

Zostavy:

PSG: Navas - Dagba, Pereira, Kimpembe, Diallo (58. Bakker) - Gueye, Paredes - Di Maria (88. Herrera), Neymar, Draxler (73. Kean) - Mbappe

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Hernandez, Davies (71. Musiala) - Kimmich, Alaba - Sane, Müller, Coman - Choupo-Moting (85. Martinez)

FC CHELSEA - FC PORTO 0:1 (0:0)

Gól: 90+4. Taremi

Rozhodoval: Turpin (Fr.)

Zostavy:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Silva, Rüdiger - James, Jorginho, Kante, Chilwell - Mount (86. Ziyech), Havertz (90.+2 Giroud), Pulišič

Porto: Marchesin - Manafa (75. Nanu), Pepe, Mbema, Sanusi - Grujič (63. Taremi), Uribe, Oliveira (84. Vieira) - Corona (75. Diaz), Marega (75. Evanilson), Otavio