ŠK Slovan Bratislava FC Petržalka ONLINE dnes Slovenský pohár

14. 4. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma privíta FC Petržalka. Sledujte derby Slovenského pohára ONLINE od 15:30 hod.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. FOTO - TASR

ŠK Slovan Bratislava po krátkom čase zažije ďalší veľký duel. Po remíze DAC Dunajská Streda 2:2, dnes totiž nastúpi proti FC Petržalka.

Pred šlágrom kola Dunajská Streda strácala na vedúci Slovan až trinásť bodov, navyše domáci kormidelník nemohol počítať so svojím najlepším strelcom a hráčom Zsoltom Kalmárom, ktorý utrpel zranenie kolena.

Už v úvode bolo rušno pred bránou Dunajskej Stredy. V 5. minúte Pauschek dostal výbornú prihrávku do pokutového územia, vybiehajúci Jedlička obrancu Slovana fauloval, nariadený pokutový kop Holman premenil – 0:1.

V 11. minúte po Baličovom rohovom kope posunul loptu pred bránu Ramirez, hlavičku Blackmana bravúrne chytil Ružinský. V 18. minúte centroval Nono do pokutového územia, Bajrič z prvej prestrelil bránu. O pár okamihov zahrával Nono priamy kop z pravej strany, centrovanou loptou takmer zaskočil Jedličku, ktorý musel loptu vyraziť.

Úvodný a rýchly gól domácich zaskočil, Slovan mal jednoznačne navrch. Bol nebezpečnejší, mal loptu viac na kopačkách. V 28. minúte zahrával opäť priamy kop Moha, loptu poslal priamo na hlavu Hentyho, ale jeho hlavičku Jedlička bezpečne kryl.

V 32. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku aj Čavrič, ale jeho strela z diaľky nespôsobila českému gólmanovi problémy. V nadstavenom čase mal gól na kopačke Ramirez, ktorý postupoval sám na bránu, obišiel aj Ružinského, ale strelu obrana zblokovala, navyše útočník Dunajskej Stredy bol v ofsajde.

Na začiatku druhého polčasu využil hlavný rozhodca systém VAR. V 51. minúte Bajrič v pokutovom území zastavil nedovolene Taiwa, rozhodca Očenáš po konzultácií s videorozhodvom nariadil pokutový kop, ktorý premenil Ramirez – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle sa hra presunula hlavne do stredu poľa, hralo sa bez výrazných šancí. V 76. minúte zahrával rohový kop Strelec, loptu poslal na päťku, kde nikým nekrytý Bajrič pohodlne poslal loptu do siete – 1:2.

V 81. minúte získal Slovan loptu v strede poľa, Medveděv postupoval na bránu na pravej strane, ale jeho strelu Jedlička vyrazil na roh. V 88. minúte napokon Dunajská Streda vyrovnala, Davisov center Ramirez usmernil hlavou do siete – 2:2.

Venezuelský útočník má na konte už štrnásť gólov a je zatiaľ najlepším strelcom Fortuna ligy. V nadstavenom čase ešte zahrával Davis priamy kop z pravej strany, ale Ružinskému nerobil žiadne problémy.

Góly & zostavy

Góly: 13. Abena, 19. De Marco, 40. Strelec, 46. Daniel, 67. Holman – 79. De Marco (vla.). ŽK: 22. Bajrič (SBA) – 21. Farkaš (FCP), 43. Obročník (FCP), 84. Dopater (FCP). Rozhodca: Ruc – Štrbo, Borsányi..
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Pauschek (C), Abena, Bajrić, De Marco – Nono, Rabiu – Daniel, Strelec, Ratao – Ožbolt
FC Petržalka: Sokol – Krisztín, Petryk, Farkaš, Kozlovský, Sliacky, Obročník, Kudlička, Mihálek, Gašparovič (C), Hurný
Aktualizuj online prenos
90 časová značka Koniec zápasu.
90 Moha sa pohral s brániacimi hráčmi, ale nevystrelil, zbytočne sa snažil celú akciu vyšperkovať.
90 Hosťom sa po zisku lopty nepodarilo zájsť ďaleko, stále sa musia brániť.
88 Moha si naviedol loptu na stred, potom ešte oblúčikom chcel dostať loptu na Daniela, čo sa však nepodarilo.
87 Od rohovej zástavky centroval Daniel, center mu však nevyšiel a Gašparovič bez problémov odvrátil.
86 Domáci futbalisti kombinujú v blízkosti hosťujúcej šestnástky.
85 Daniel vymyslel center na Abenu, ktorý zo stredu šestnástky poslal loptu priamo k Sokolovi.
84 zlta karta Žltú kartu dostáva Dopater (FC Petržalka).
84 Farkašovi sa podarilo odvrátiť roh a potom zlikvidoval aj šancu Abenu.
83 Pokus o rýchlu kombináciu, Danielovu finálnu prihrávku prečítal Farkaš a odvrátil na rohový kop.
82 striedanie Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Hurný, prichádza Filipiak.
81 Domáci tím mal možnosť štandardky z ľavej strany, Holmanov center skrotil Sokol nadvakrát.
79 gól Petržalka dala gól!
Šikovná akcia Petržalky končí gólom na 1:5! Oscar odviedol penzum práce, narazil si loptu so spoluhráčom a potom prihrával na malé vápno, kde si loptu nešťastne do vlastnej siete zrazil VERNON DE MARCO.
79 Unavenú petržalskú obranu prichádza prevetrať Moha, uvidíme, ako to dopadne, či Slovan ešte nejaký ten gól pridá.
79 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ratao, prichádza Moha.
77 Hra sa prelieva z strany na stranu, Hurný z uhla zvnútra šestnástky netrafil priestor brány. Škoda pre hostí.
76 Po rohu sa píska útočný faul Obročníkovi.
76 dôležité Na druhej strane Gašparovičov pekný strelecký pokus vytlačil na rohový kop Ružinský. Lopta smerovala do šibenice.
75 Ožbolt sa rozbehol s loptou, dostal sa do šestnástky, no už neprihral Hentymu, pred ním zasiahol brániaci hráč.
74 Slovan s postupným útokom, no o loptu prišiel, Petržalka sa však ďaleko s loptou nedostala a Slovan už opäť útočí.
72 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Henty.
71 Roh Slovana rozohral Holman, s jeho vysokým centrom si Sokol poradil.
70 Obročníkov nepresný nákop našiel iba brankára domácich. Ten rozohráva.
67 gól Slovan dal gól!
V podaní Slovana je to už exhibícia, po spolupráci s Danielom a Ožboltom strieľa DÁVID HOLMAN piaty gól svojho tímu. Totálne vyšachovaná defenzíva Petržalky, Holman zakončoval do prázdnej brány.
66 dôležité Horvát vyprášil rukavice Ružinského, ktorý je dnes zatiaľ stopercentný.
65 Kozlovského center nenašiel v pokutovom území nikoho, lopta prepadla k Obročníkovi, ktorého ďalší center domáca obrana odvrátila.
63 dôležité Holman prihral Ožboltovi, ten z prvej tesne minul ľavú žrď. V posledných minútach však belasí zahodili už pomerne dosť veľa čistých šancí.
62 Slovan zaútočil až s piatimi hráčmi, no Rataova kolmá prihrávka po krídle bola príliš prudká, jeho spoluhráč ju nestihol. Sokol rozohráva.
61 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Strelec, prichádza Holman.
59 Gašparovič napriahol ľavačkou, jeho strele po zemi chýbala presnosť.
57 dôležité Obrovská príležitosť Petržalky streliť aspoň čestný gól. Vondryska prihral do voľného priestoru Hurnému, ktorý to urobil veľmi dobre, no jeho strelu Ružinský vyrazil. K lopte sa ešte dostal Vondryska, toho ranu zblokoval v sklze Bajrić.
56 striedanie Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Krisztín, prichádza Horvát.
Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Kudlička, prichádza Vondryska.
Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Mihálek, prichádza Dopater.
55 Obročníkov center skončil v náručí Ružinského, ten bol pri lopte skôr ako Hurný.
54 Hráči Petržalky si neveria, rozohrávali na útočnej polovici, no hneď sa dostali až k vlastnému gólmanovi.
53 dôležité Po De Marcovej prihrávke zahodil Daniel superšancu. Z piatich metrov neusmernil loptu do prázdnej brány.
52 dôležité Petržalka je pod obrovským tlakom, nedokáže dlhšie podržať loptu. Už to mohlo byť z jej pohľadu 0:5, keď sa krížna strela Rataa zastavila len na žrdi.
52 Daniel prihral pod seba Rataovi, ten z prvej loptu netrafil ideálne.
51 Kozlovského prihrávka prešla na Hurného, ktorého vovnútri pokutového územia čisto odzbrojil Abena.
49 Do ďalšej šance sa dostával Ožbolt, lenže je mu odmávaný ofsajd.
48 Priamy kop Slovana zahrával Strelec, jeho priama strela mierila medzi tri žrde, no Sokol bol pripravený.
46 gól Slovan dal gól!
Hneď v prvej minúte druhého polčasu navyšuje Slovan svoje vedenie. Rataova výborná finálna prihrávka z ľavej strany prešla až na zadnú žrď, kde loptu z prvej upratal k bližšej žrdi ERIK DANIEL.
46 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Pauschek, prichádza Medveděv.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza De Kamps.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Sliacky, prichádza Oscar.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 16:31.
Slovan vyhráva po prvom polčase nad Petržalkou zaslúžene 3:0. Postupne sa presadili Abena, De Marco a Strelec. Belasí sú na najlepšej ceste do pohárového semifinále.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Ratao z uhla vystrelil k bližšej žrdi, Sokol musel ísť na zem, kde predviedol úspešný zákrok.
44 Spoza pokutového územia to technickou strelou skúsil De Marco, namieril priamo do náruče Sokola.
43 zlta karta Žltú kartu dostáva Obročník (FC Petržalka).
Obročník skosil Rataa zozadu a žltej karte sa nemôže čudovať.
42 Gašparovič sa oprel do lopty a Ružinský musel zakročiť. Petržalka sa sympaticky snaží.
40 gól Slovan dal gól!
De Marcov center na vzdialenejšiu žrď sklepol Bajrić pre DÁVIDA STRELCA, ktorý si výborne nabehol na prednú žrď a pohodlne dostal loptu jedným dotykom do odkrytej brány. Slovan vyhráva 3:0 a už v prvom polčase je na najlepšej ceste za postupom do semifinále.
40 Nonov center na biely bod odvrátil Petryk a Abena potom strieľal nepresne.
39 Z tohto rohu domáci nezahrozili, no pokračujú v útočnej aktivite a po faule Krisztína budú zahrávať priamy kop. Loptu si už stavia Nono.
38 Výborná Pauschekova individuálna akcia, po obrannom zákroku Petryka vybojoval rohový kop.
37 Podobná akcia ako pred chvíľou, priestor mal Mihálek, no jeho prudký pas nenašiel v šestnástke Hurného.
35 Obročník prekabátil De Marca, poslal prízemný pas na bližšiu žrď, kde však bol Gašparovič dobre bránený a do zakončenia sa nedostal.
34 dôležité Sokol zle rozohral, prihral priamo Nonovi, ktorý si zasekol brániaceho hráča a z hranice šestnástky vystrelil, Sokol vyrazil a svoju chybu napravil.
34 Tentokrát roh aj z druhej strany, Ratao zakončoval volejom vedľa brány.
32 Výborne Sokol, vyboxoval loptu do bezpečia.
32 De Marcov prudký center z ľavej strany bol odvrátený na rohový kop. Petržalčania sa musia mať na pozore, Slovan je v štandardkách silný.
31 Hra je často kúskovaná, na zemi tentokrát skončil Ratao.
30 Ratao si zbehol z krídla na os ihriska, no jeho následná prihrávka skončila iba na kopačkách brániaceho hráča Petržalky. Slovan však vhadzuje na polovici súpera.
27 dôležité Po rohovom kope to horelo na druhej strane. De Marco si fantasticky nabehol na center Nona, po jeho hlavičke a zákroku brankára Sokola končí lopta na žrdi!
25 dôležité Gašparovič poslal center z priameho kopu na päťku, Ružinský chyboval, no loptu potom vyboxoval k Farkašovi, ktorý trafil Abenu, lopta sa ešte všelijako poodrážala a následne skončila mimo brány. Slovan mal poriadne šťastie, že neinkasoval.
24 Mihálek viedol loptu po pravom krídle, vykopol mu ju De Marco, Mihálek ani nestihol odcentrovať.
23 Gašparovič sa centrom snažil nájsť Farkaša, no lopta bola pridlhá a končí za bránkovou čiarou. Rozohrávať bude Ružinský.
22 zlta karta Žltú kartu dostáva Bajrič (ŠK Slovan Bratislava).
Bajrić fauloval prenikajúceho Obročníka a zaslúžene vidí žltú kartu.
21 zlta karta Žltú kartu dostáva Farkaš (FC Petržalka).
21 Štandardku zahrávali aj Petržalčania, Obročník sklepával center za seba, no hneď nato sa pískalo jeho postavenie mimo hry.
19 gól Slovan dal gól!
Slovanistom vyšiel signál z priameho kopu, výsledkom čoho bola výborná akcia zakončená gólom. Rabiu posunul loptu Nonovi, ten centroval na ľavú stranu, kde loptu hlavou predĺžil Ratao a následná hlavička DE MARCA už bola gólová.
17 Strelec odviedol dobrú prácu na ľavej strane, prihral po zemi do šestnástky Ožboltovi, ten strieľal z prvej, no jeho pokus výborne zblokoval brániaci hráč.
16 Uvidíme, ako Petržalčania na vývoj stretnutia zareagujú. Prevažne sa bránia. Teraz však Kozlovský na ľavej strane neodcentroval cez pozorného Pauscheka.
13 gól Slovan dal gól!
Favorit stretnutia ide v 13. minúte do vedenia. V poradí tretia štandardka Slovanu už vyšla. Nonov center z priameho kopu smeroval do ohňa, kde loptu odvrátil hlavou Kudlička iba na nohu Abenu, ten halfvoeljom upratal loptu k pravej žrdi.
11 Ožbolt prenechal Rabiov oblúčik Strelcovi, Strelec sklepával loptu za seba, no tá mu odskočila za bránkovú čiaru.
10 Slovan zakombinoval na ľavej strane ihriska, akciu však prečítal Petryk.
8 Krisztín neprešiel na pravej strane cez De Marca, k lopte sa dostáva domáci Slovan.
6 dôležité Nonova tvrdá strela mierila presne do stredu brány, Sokol loptu na bránkovej čiare vyboxoval.
5 Prenikajúceho Rataa zbúral Obročník, nasleduje štandardka pre domácich.
4 Abena vystihol prihrávku do vlastného pokutového územia, belasí idú veľmi pomaly dopredu.
3 Gašparovič poslal nepríjemný center na päťku, napokon vzrušenie pred bránou Slovana skončilo útočným faulom Obročníka.
2 Abena si pomohol prihrávkou na Ružinského, ten zle rozohral a daroval hosťom roh.
2 S centrom do šestnástky si Petržalka poradila, no naďalej sa musí brániť. Ožbolta však zastavil ofsajd.
1 V úvode zápasu sa na trávniku ocitol Rabiu, belasí budú rozohrávať na polovici ihriska.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Náhradníci: Šulla – Medveděv, Božikov, De Kamps, Holman, Moha, Henty

Náhradníci: Ševčuk – Horvát, Habovčík, Filipiak, Vondryska, Oscar, Dopater

Rozhodca: Ruc – Štrbo, Borsányi..
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vyzvú vo štvrťfinále Slovnaft Cupu FC Petržalka. Stretnutie má úvodný výkop o 15:30 na Tehelnom poli.

Bratislava tak takmer po jedenástich rokoch zažije bratislavské derby. Slovan a Petržalka sa naposledy v súťažnom zápase stretli v apríli 2010. Na Pasienkoch sa vtedy v lige zrodila remíza 1:1.

Po včerajších zápasoch sme už spoznali dvoch semifinalistov Slovenského pohára, stali sa nimi Košice a Žilina. Košice po výsledku 3:0 vyradili Trenčín, Žilina zdolala Zlaté Moravce 2:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.