BK MLADÁ BOLESLAV

Už není kam uhnout. Bruslaři v úterý odvrací konec sezony

12. 4. 2021
Autor: Vojtěch Tůma
M l . B o l . - Pátý zápas semifinále mezi Mladou Boleslaví a Třincem byl, bohužel, tím doposud nejjednoznačnějším. Svěřenci trenérů Rulíka a Patery ani tentokráte nezachytili začátek, pustili soupeře do vedení a zbylý průběh utkání se proměnil v další neúspěšné dobývání branky Ondřeje Kacetla. Bruslaři musí v sérii opět dotahovat, historického postupu do boje o titul mohou dosáhnout jen v případě dvou výher v řadě. O prodloužení sezony se pokusí v úterý 13. dubna na domácím ledě. Úvodní vhazování padne v 17:00, hrát se bude před kamerami České televize.

Třinec vyhrál zaslouženě, ale série je pořád otevřená

Jak bylo již několikrát zmíněno, Oceláři vstřelili první branku i v pátém. Šikovná teč Martina Růžičky jim dodala sebevědomí a lehkost, Bruslaři třineckému tempu v první třetině nestačili. „Je to naše hloupost, už je to poněkolikáté. Každý lichý zápas tam nastoupíme jak lajdáci a tohle je výsledek," nehledal výmluvy Jakub Kotala. O přestávce se z kabiny Mladé Boleslavi ozýval pořádný hluk, hráči si mezi sebou potřebovali vyjasnit některé věci. „Říkali jsme si, co všechno musíme změnit, takže bychom mohli vyjmenovat cokoliv z první třetiny. Myslím si, že aspoň k něčemu to bylo. Malinko jsme udělali něco navíc a trochu jsme se jim vyrovnali v herních dovednostech,“ uvedl David Bernad.

Ve druhém dějství se obraz hry opravdu vyrovnal. Výkon hostů nabíral na tempu, které přibrzdil zbytečný, ale také trochu nešťastný zákrok vysokou holí v podání Jana Stránského. Svěřenci Václava Varadi nabídnutou přesilovku využili, krásnou kličkovanou předvedl kapitán Petr Vrána. Bruslaři se nehodlali vzdát a chvílemi si vytvářeli herní převahu. V sedmatřicáté minutě si ale na Adámkův dlouhý pas najel Michael Špaček a přesným zakončením zařídil Třinci už tříbrankový náskok. Od začátku jsme měli nějaký plán, šli jsme si za tím, což bylo vidět na ledě. Asi bych to více nechtěl rozebírat, každopádně jsme dodržovali to, co jsme si řekli," nehodlal Martin Růžička prozradit úspěšnou taktiku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Třetí perioda nabídla několik strkanic a emotivních momentů, ale ke snížení nedošlo. Ondřej Kacetl pochytal dvaadvacet pokusů Bruslařů, dalších sedmadvacet ran zablokovali jeho spoluhráči. „Dnešní utkání jsme odehráli velmi dobře, přesně dle mých představ. Hosté si pár šancí vytvořili, třeba Pláněk ve druhé třetině, jinak si ale myslím, že jsme utkání kontrolovali. Hodně nás to těší a v Mladé Boleslavi budeme chtít zopakovat tento výkon. Musíme i nadále hrát srdcem, v plném nasazení," neskrýval spokojenost kouč Varaďa.

Podobné zhodnocení přišlo i z kabiny Středočechů. „Byli jsme jednoznačně horší, nezasloužili jsme si vyhrát. Z naší strany tam nebylo nic, možná kromě Růži, co by nám dávalo šanci vyhrát. Zasloužená výhra Třince," souhlasil Kotala. On a jeho spoluhráči budou v úterý na domácím ledě odvracet konec sezony. Už není kam uhnout. „Pokud nás porazí i počtvrté, tak si k tomu můžeme něco říct. Do té doby je to pořád otevřené. Jsme odhodlaní udělat maximum pro to, abychom se do Třince ještě jednou vrátili,“ vzkázal Bernad.

Sestavy z posledního utkání

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, Doudera, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Růžička (A), Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák

BK Mladá Boleslav: Růžička – Ševc (C), Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Bernad – Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, Kousal