SESTŘIH: Karviná - Plzeň 1:1. Ztráta pro favorita, bod trefil Beauguel

5
Video se připravuje ...
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Plzně ve 26. kole první ligy remizovali v Karviné 1:1 a zaváhali po sérii šesti soutěžních výher. Svěřenci trenéra Adriana Guľy zůstali na šestém místě neúplné tabulky, ale mají dva zápasy k dobru. Slezané ani ve druhém utkání pod staronovým koučem Jozefem Weberem neprohráli a poskočili na 12. příčku. Domácí poslal do vedení ve 13. minutě kapitán Michal Papadopulos, krátce po změně stran odpověděl střídající Jean-David Beauguel.

V plzeňské sestavě chyběli zranění záložníci Bucha s Čermákem nebo odpočívající obránce Limberský. Šanci v zahajovací jedenáctce dostali středopolaři Káčer s Šulcem či levý bek Hybš v ligové premiéře za Viktorii. Od začátku tentokrát v útoku nastoupil Ondrášek místo nejlepšího týmového střelce Beauguela.

Západočeši i se změnami začali aktivně a už v první minutě Šulcovu střelu vyrazil gólman Ciupa, kterého při další Kalvachově ráně na brankové čáře zastoupil stoper Šindelář.

Domácí hned z první šance dali ve 13. minutě gól. Čmelík našel v šestnáctce Papadopulose a ten se prosadil přes bránícího Brabce. Karvinský útočník, který rozhodl o prosincové výhře 1:0 v Plzni, zaznamenal osmou ligovou branku v sezoně.

Plzeňští mohli rychle vyrovnat, ale výborný Ciupa zblízka znovu vychytal Šulce a Havlovu dorážku vykopnul na břevno. Dvaadvacetiletý gólman pak zneškodnil také Ondráškův pokus. Na druhé straně se předvedl brankář Staněk, když Qoseho ránu vyrazil na tyč.

Do druhého poločasu naskočil i Beauguel, který hned v 52. minutě po Šulcově přihrávce a otočce v šestnáctce vyrovnal. Francouzský útočník si připsal jubilejní 10. branku v ligovém ročníku.

Jiný hostující náhradník Mihálik za čtvrt hodiny napálil břevno, ale do další větší šance už se Západočeši nedostali ani v dlouhém nastavení. Karvinští tak potřetí za sebou v nejvyšší soutěži s Plzní neprohráli.

Domácí: 13. Papadopulos

Hosté: 52. Beauguel

Domácí: Ciupa – Mikuš, Santos, Šindelář, Mazáň – Qose (70. S. Dramé), Mangabeira – Čmelík (90+3. Haša), Herc (84. Ostrák), Bartošák (90+3. Siňavskij) – Papadopulos (C) (84. Jursa).

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), Hybš (46. Mihálik) – Káčer (84. Hořava), Kalvach, P. Šulc (77. L. Matějka) – Ba Loua (84. J. Kovařík), Ondrášek (46. Beauguel), Falta.

Karviná - Plzeň: Studená sprcha pro Viktorii, Papadopulos zužitkoval centr, 1:0

Karviná - Plzeň: Ba Louův centr málem gólem zužitkoval Šulc!

Karviná - Plzeň: Kalvachův pokus vykopával Šindelář z brankové čáry!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.