Veselý začal na antuce porážkou, v Cagliari nestačil na Slováka Martina

6. 4. 2021, 20:13
Aktuality 10
ATP CAGLIARI - Jiří Veselý vstoupil do antukového jara porážkou. Na turnaji ATP 250 v italském Cagliari český tenista podlehl 4-6 6-2 1-6 Slováku Andreji Martinovi.
Jiří Veselý (© AFP)

Jiří Veselý prohrál potřetí v řadě a znovu ve třech setech. Po Peteru Gojowczykovi (Montpellier) a Laslu Djerem (Miami) dnes v Cagliari nestačil na Andreje Martina. Slovenskému sokovi v prvním letošním duelu na antuce podlehl 4-6 6-2 1-6.

Sedmadvacetiletý rodák z Příbrami ztratil úvodní set v koncovce, ve druhém ale svůj servis uhájil a v maratonském osmém gamu proměnil pátý setbol. V rozhodující sadě ale po vyrovnaném úvodu opět převzal kontrolu soupeř a od stavu 1-1 získal pět gamů v řadě.

Nyní by se měl 72. hráč světa Veselý přesunout na Masters 1000 do Monte Carla. Pokud na něj nezbyde místo v hlavní soutěži, bude už o víkendu zkoušet štěstí v kvalifikaci.

Jednatřicetiletý Martin, který na antuce hraje už od poloviny února a absolvuje na ní už šestý turnaj, si o čtvrtfinále zahraje s druhým nasazeným Američanem Taylorem Fritzem.

Hned po úvodním zápase se v Itálii rozloučil i deblista Roman Jebavý. Spolu se Slovákem Igorem Zelenayem podlehli americké dvojici Taylor Fritz a Tommy Paul 6-2 3-6 8-10. Jebavý vypadl v 1. kole na pátém ze šesti letos odehraných turnajů.

Vstup do turnaje v Itálii zvládl i druhý slovenský zástupce Jozef Kovalík, jenž v souboji dvou kvalifikantů porazil 3-6 6-1 6-3 Inda Sumita Nagala. Ve druhém kole 28letý Kovalík vyzve čtvrtého nasazeného Gruzínce Nikoloze Basilašviliho.

Gilles Simon v posledních týdnech psychicky odpočíval, neboť neměl srdce na to, aby cestoval a hrál za současných podmínek. A krátká pauze zřejmě 36letému Francouzi prospěla, v Cagliari se dnes vrátil obratem 1-6 6-3 6-4 proti domácímu Stefanu Travagliovi.

Zatímco Simon si v pátém letošním utkání připsal teprve druhou výhru, Ital od překvapivého postupu do finále Great Ocean Road Open v Melbourne utrpěl šestou porážku v řadě.

Radost domácím fanouškům naopak udělal Lorenzo Musetti, jenž potvrdil skvělou formu z posledních týdnů a v prvním kole za necelou hodinu smetl 6-0 6-1 Rakušana Dennise Novaka. O postup do čtvrtfinále si 19letý Ital zahraje s nasazenou jedničkou Britem Danem Evansem.