Liga mistrů CEV 2023/2024

Hradec si zastřílel a dál vede druhou ligu, Líšeň se ale opět dotáhla

Lídr potvrdil roli. Fotbalisté Hradce Králové v 16. kole druhé ligy vyhráli přestřelku s Viktorií Žižkov 4:2 a drží se v čele. Druhá Líšeň, jež doma zdolala Jihlavu 2:0, má stejně bodů, ale o odehraný zápas víc. Třetí místo nyní patří Chrudimi, která se na něj posunula po jasné výhře 4:0 na hřišti Vyšehradu a ztrátám soupeřů. Bod za Východočechy je Prostějov, který prohrál 3:5 s Vlašimí, a také Ústí nad Labem, jež jen remizovalo 0:0 s Táborskem.

Utkání Líšeň - Jihlava
zdroj: Twitter SK Líšeň

O triumfu Líšně, která neprohrála osm soutěžních zápasů v řadě, rozhodli brankami Milan Lutonský a Michal Jeřábek. Jihlava naopak zůstává po třetí prohře za sebou dvanáctá a od sestupových příček ji dělí jen tři body.

Svěřenci Milana Valachoviče sice v posledních dvou zápasech remizovali, ale za druhou jarní výhrou směřovali už od úvodu. Hned v 10. minutě se dostal ke střele v pokutovém území Lutonský a druhou brankou v této ligové sezoně otevřel skóre.

Jihlavští se nevzdali a zejména ve druhé půli byli několikrát blízko vyrovnání. Proti střele Ševčíka nejprve zasáhl skvěle brankář Veselý, Vedral o chvíli později trefil jen tyč a při další střele Klobásy zase domácí hráče zachránilo břevno. Čtvrt hodiny před koncem neuspěl ani Křišťál, jehož rána po přímém kopu letěla jen těsně mimo.

Hosté litovali neproměněných situací o to víc, když devět minut před koncem po rohovém kopu a hlavičce Paška do tyče, dorazil míč do sítě volný Jeřábek. Líšeň zatím v této ligové sezoně doma pokaždé bodovala a vyhrála tu šest z osmi dosavadních zápasů.

Hráči Hradce Králové rozhodli o výhře nad Viktorií Žižkov už v prvním poločase. Nejprve se v šesté minutě prosadil Leibl a v rozmezí 30. až 40. minuty Vašulín a poté znovu Leibl. Za hosty snížil v závěru úvodního dějství Mashike Sukisa.

Krátce po změně stran přidal čtvrtou branku Hradce Vašulín. Tým trenéra Frťaly nastřílel čtyři góly ve druhém kole po sobě. Za Žižkov snížil z penalty Súkenník. Viktoria prohrála třetí z posledních čtyř kol a zůstala sedmá.

Hradec zdolal Žižkov 4:2 a druhou ligu vede o tři body

Chrudim pokračuje ve výborném vstupu do jarní části, ze tří zápasů získala již sedm bodů a celkem neprohrála sedm soutěžních duelů v řadě. Na hřišti posledního Vyšehradu rozhodla o triumfu v závěru první půle, kdy si nejprve dal vlastní gól brankář Kafka a následně se prosadil i korejský útočník Ju jKang-hjon. V poslední desetiminutovce přidal další dva zásahy Ladislav Mužík a s osmi trefami je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Sedm bodů z posledních tří zápasů má také Vlašim, jež přestřílela na jaře dosud neporažený Prostějov. Po poločasové remíze 2:2 rozhodli hosté třemi brankami v posledních 19 minutách. Svěřenci Daniela Šmejkala se posunuli na šesté místo, na čelo ztrácejí jen čtyři body.

Bod v závěru vybojovala i Dukla. I když ještě pět minut před koncem prohrávala v Třinci 0:2, díky dvěma slepeným gólům vyrovnala. V nastaveném čase mohl ještě dokonat obrat Peterka, jeho ránu ale zlikvidoval brankář Pastornický. Pražané, kteří se vrátili po takřka měsíční karanténě, získali na jaře čtyři body ze dvou zápasů.

O záchranu srdnatě bojuje Blansko, jež na jaře ještě nedostalo gól a po vítězství 2:0 nad Varnsdorfem získalo v novém kalendářním roce sedm bodů. Moravané se posunuli na 11. místo a od sestupových příček je dělí tři body.

Ústečtí sice měli v utkání více ze hry, avšak jak Koubek v první půli, tak ani Kušej po přestávce brankáře Pecháčka nepřekonali. Naopak v samém závěru mohl rozhodnout hostující Almeida, nicméně v nastaveném čase orazítkoval jen tyč.

Severočeši mají se 17 trefami nejhorší útok z prvních osmi týmů soutěže, střelecky se na jaře prosadili pouze v minulém kole při vítězství 2:1 na hřišti Jihlavy. Jinak utržili debakl 0:5 s Duklou Praha a vedle Táborska remizovali bez branek také doma s Vlašimí.

16. kolo druhé ligy:

Líšeň - Jihlava 2:0 (1:0)

Branky: 10. Lutonský, 81. Jeřábek. Rozhodčí: Klíma - Šimáček, Pečenka. ŽK: Silný, Otrísal - Patrák, Horák, Arroyo. Bez diváků.

Hradec Králové - Viktoria Žižkov 4:2 (3:1)

Branky: 6. a 40. Leibl, 30. a 48. Vašulín - 42. Mashike Sukisa, 74. Súkenník z pen. Rozhodčí: Franěk - Hock, Leška. ŽK: Leibl - Bazal, Súkenník, Batioja, Opluštil. Bez diváků.

Ústí nad Labem - Táborsko 0:0

Rozhodčí: Černý - Flimmel, Vyhnanovský. ŽK: Strada, Bílek - Pinc, Provazník, Tolno, Almeida. Bez diváků.

Prostějov - Vlašim 3:5 (2:2)

Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala - 12. Průcha, 38. Janda, 71. Bassey, 84. Zinhasovič, 86. vlastní Sečkář. Rozhodčí: Adámková - Dohnálek, Pfeifer. ŽK: Koudelka - Průcha, Ruml. Bez diváků.

Třinec - Dukla Praha 2:2 (1:0)

Branky: 15. Samiec, 60. Puchel - 86. Šebrle, 87. vlastní Omasta. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Slavíček. ŽK: Omasta, Habusta - Faleye, Fišl. Bez diváků.

Vyšehrad - Chrudim 0:4 (0:2)

Branky: 84. a 90.+2 Mužík, 42. vlastní Kafka, 45.+3 Ju Kang-hjon. Rozhodčí: Hanousek - Kříž, Černoevič. ŽK: Černý, Jakab, Egert - Ju Kang-hjon, Breda. ČK: 80. Jakab (Vyšehrad). Bez diváků.

Blansko - Varnsdorf 2:0 (0:0)

Branky: 48. Vlachovský, 86. Kopičár. Rozhodčí: Dorušák - Vejtasa, Líkař. ŽK: Žák, Aggoun - Hasil, Zbrožek, Kouřil. Bez diváků.

Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala - 38. a 86. Janda, 12. Průcha, 71. Bassey, 84. Zinhasovič. Rozhodčí: Adámková - Dohnálek, Pfeifer. ŽK: Koudelka - Průcha, Ruml. Bez diváků.

Branky: 15. Samiec, 60. Puchel - 86. Šebrle, 87. Piroch. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Slavíček. ŽK: Omasta, Habusta - Faleye, Fišl. Bez diváků.