Philadelphia prohrála v NBA s Memphisem, Los Angeles Clippers přehráli v městském derby Lakers

Basketbalisté Philadelphie v NBA prohráli s Memphisem 100:116. Nevyužili tak porážky Brooklynu s Chicagem, k níž přispěl nejlepším výkonem sezony český reprezentant Tomáš Satoranský, a nadále se s Nets dělí o vedení v tabulce Východní konference těsně před Milwaukee. Na Západě se dál tabulkou propadají obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří bez zraněných opor prohráli derby s Clippers jednoznačně 86:104.

Tento článek je více než rok starý.

Philadelphia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Philadelphie 76ers Paul Reed

Útočník Philadelphie 76ers Paul Reed | Zdroj: Reuters

Philadelphia šla do zápasu s tím, že může odskočit Brooklynu. Jenže bez svého klíčového hráče Joela Embiida, kterého trenér Doc Rivers po zranění šetřil, se proti Memphisu trápila. Sixers vedli jen v úvodu, od druhé čtvrtiny naopak prohrávali dvouciferným rozdílem.

Nejlepší výkon sezony. Satoranský pomohl 19 body a 11 asistencemi k výhře Chicaga nad Brooklynem

Číst článek

Definitivně rozhodla třetí čtvrtina, v níž Grizzlies odskočili až na 28 bodů. Výraznou zásluhu na tom měl Grayson Allen, který dal v této části 11 ze svých 15 bodů. Memphis měl sedm hráčů na dvouciferném počtu bodů a celkem zaznamenal 30 asistencí. „Když takto pohybujeme míčem, tak se každý zapojí do hry, každý má své body. To je skvělé pro týmového ducha,“ řekl Allen.

Výrazně oslabeni zůstávají i Lakers, kteří stále nemají k dispozici LeBrona Jamese, Anthonyho Davise a Andreho Drummonda. Bez nich nestačili na městského rivala Clippers, kteří vedli celý zápas a nejvíce o 24 bodů. Marcus Morris v souboji se svým bratrem Markieffem nastřílel za Clippers 22 bodů, Kawhi Leonard přidal 19 bodů, 10 doskoků a 8 asistencí.

Za Lakers měl nejvíce 19 bodů bývalý hráč Clippers Montrezl Harrell. Nedařilo se však dalším současným oporám týmu Kylemu Kuzmovi a Dennisovi Schröderovi, dali dohromady jen 14 bodů.

Lakers prohráli šest z posledních devíti zápasů a jsou až pátí v tabulce Západní konference. Před ně se dostal Denver výhrou 119:109 nad Orlandem. A dotáhnout se na Lakers může Portland, jenž ztrácí jednu výhru, ale má zápas k dobru.

Utah proti Orlandu dominoval, v prvním poločase předvedl rekordní trojkovou smršť

Číst článek

Denver se přitom proti Orlandu dlouho překvapivě trápil a prohrával v poločase až o 18 bodů. Zápas pak otáčel v poslední čtvrtině. Velkou zásluhu na tom má Aaron Gordon, který proti nedávným spoluhráčům zaznamenal 24 bodů. Nikola Jokič měl 17 bodů, 9 doskoků a 16 asistencí.

S absencemi si naopak poradili Pelikáni z New Orleans a i bez svých dvou nejlepších střelců Brandona Ingrama a Ziona Williamsona porazili trápící se Houston 122:115. Hlavní postavou byl uzdravený Lonzo Ball, který dal 27 bodů včetně osobního rekordu osmi trojek. K tomu přidal devět asistencí.

Nejlepší střelecký výkon večera předvedl Stephen Curry, ale ani jeho 37 bodů nestačilo Golden State k odvrácení porážky 111:117 s Atlantou. Warriors prohráli posedmé z posledních osmi zápasů, ale stále se drží na příčkách pro předkolo play-off.

Výsledky NBA:

Atlanta - Golden State 117:111, Boston - Charlotte 116:86, Chicago - Brooklyn 115:107 (za domácí Satoranský 19 bodů, 11 asistencí, 1 doskok), Denver - Orlando 119:109, Houston - New Orleans 115:122, LA Clippers - LA Lakers 104:86, Philadelphia - Memphis 100:116.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít