Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Sport

Philadelphia prohrála v NBA s Memphisem, s Nets se nadále dělí o vedení. Denver porazil Orlando

Basketbalisté Orlanda a Denveru v souboji o míč. foto: Reuters

Filadelfie - Basketbalisté Philadelphie v NBA prohráli s Memphisem 100:116. Nevyužili tak porážky Brooklynu s Chicagem, k níž přispěl nejlepším výkonem sezony český reprezentant Tomáš Satoranský, a nadále se s Nets dělí o vedení v tabulce Východní konference těsně před Milwaukee. Na Západě se dál tabulkou propadají obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří bez zraněných opor prohráli derby s Clippers jednoznačně 86:104
  8:26

Philadelphia šla do zápasu s tím, že může odskočit Brooklynu. Jenže bez svého klíčového hráče Joela Embiida, kterého trenér Doc Rivers po zranění šetřil, se proti Memphisu trápila. Sixers vedli jen v úvodu, od druhé čtvrtiny naopak prohrávali dvouciferným rozdílem.

Definitivně rozhodla třetí čtvrtina, v níž Grizzlies odskočili až na 28 bodů. Výraznou zásluhu na tom měl Grayson Allen, který dal v této části 11 ze svých 15 bodů. Memphis měl sedm hráčů na dvouciferném počtu bodů a celkem zaznamenal 30 asistencí. „Když takto pohybujeme míčem, tak se každý zapojí do hry, každý má své body. To je skvělé pro týmového ducha,“ řekl Allen.

Basketbalisté Orlanda a Denveru v souboji o míč.
Tomáš Satoranský (31) z týmu Chicago Bulls střílí na koš přes Kyrieho Irvinga...

Výrazně oslabeni zůstávají i Lakers, kteří stále nemají k dispozici LeBrona Jamese, Anthonyho Davise a Andreho Drummonda. Bez nich nestačili na městského rivala Clippers, kteří vedli celý zápas a nejvíce o 24 bodů. Marcus Morris v souboji se svým bratrem Markieffem nastřílel za Clippers 22 bodů, Kawhi Leonard přidal 19 bodů, 10 doskoků a 8 asistencí. Za Lakers měl nejvíce 19 bodů bývalý hráč Clippers Montrezl Harrell. Nedařilo se však dalším současným oporám týmu Kylemu Kuzmovi a Dennisovi Schröderovi, dali dohromady jen 14 bodů.

Lakers prohráli šest z posledních devíti zápasů a jsou až pátí v tabulce Západní konference. Před ně se dostal Denver výhrou 119:109 nad Orlandem. A dotáhnout se na Lakers může Portland, jenž ztrácí jednu výhru, ale má zápas k dobru.

Aaron Gordon.

Denver se přitom proti Orlandu dlouho překvapivě trápil a prohrával v poločase až o 18 bodů. Zápas pak otáčel v poslední čtvrtině. Velkou zásluhu na tom má Aaron Gordon, který proti nedávným spoluhráčům zaznamenal 24 bodů. Nikola Jokič měl 17 bodů, 9 doskoků a 16 asistencí.

S absencemi si naopak poradili Pelikáni z New Orleans a i bez svých dvou nejlepších střelců Brandona Ingrama a Ziona Williamsona porazili trápící se Houston 122:115. Hlavní postavou byl uzdravený Lonzo Ball, který dal 27 bodů včetně osobního rekordu osmi trojek. K tomu přidal devět asistencí.

Nejlepší střelecký výkon večera předvedl Stephen Curry, ale ani jeho 37 bodů nestačilo Golden State k odvrácení porážky 111:117 s Atlantou. Warriors prohráli posedmé z posledních osmi zápasů, ale stále se drží na příčkách pro předkolo play off.

Výsledky NBA:

Atlanta - Golden State 117:111, Boston - Charlotte 116:86, Chicago - Brooklyn 115:107 (za domácí Satoranský 19 bodů, 11 asistencí, 1 doskok), Denver - Orlando 119:109, Houston - New Orleans 115:122, LA Clippers - LA Lakers 104:86, Philadelphia - Memphis 100:116.