Volejbalový magazín

Mistry republiky v obřím slalomu jsou Müller a Capová

Novým mistrem republiky v obřím slalomu se stal Marek Müller. Cestu k vítězství mu ve Špindlerově Mlýně ulehčil Ondřej Surkoš. Po prvním kole byl druhý, těsně před cílem druhé jízdy měl ale krkolomný pád. Müller si nejlépe poradil s měkčím sněhem a získal první titul mistra republiky v kariéře. Mezi ženami se radovala Gabriela Capová.

MČR v obřím slalomu vyhrál Müller

Třiadvacetiletý Müller zvítězil na měknoucím sněhu jasně před Danielem Paulusem, třetí místo obsadil Lotyš Miks Zvejnieks. "Mám velikou radost z prvního titulu a zároveň jsem si sjel letos své nejlepší body. S výkonem jsem spokojen, obě kola jsem trefil tak, jak jsem si představoval," řekl Müller.

Po prvním kole vedla obří slalom žen Kateřina Pauláthová, která využila toho, že trať stavěl její otec a trenér Radula. Druhé kolo připravil kouč Capové Lubomír Martinček, branky více zatočil a jeho svěřenkyně zajela druhou jízdu rychle, zatímco Pauláthová vypadla. V součtu vyhrála Capová o pět setin před Slovenkou Petrou Hromcovou, o další čtyři setiny zpět byla na třetím místě Elise Sommerová.

"Úplně jsem nečekala, že bych vyhrála," řekla na svazovém webu Capová, která slavila třetí český triumf a druhý v obřím slalomu. "První kolo mi nevyšlo nejlépe a ani mi neseděla jeho stavba. Druhé kolo sedělo více slalomářkám a bylo potřeba v něm hodně makat od startu až do cíle. Jsem ráda, že se mi to povedlo a dokázala jsem vyhrát."

Ester Ledecká, jezdící převážně rychlostní disciplíny, se po vydařené sezoně Světového poháru domácího šampionátu neúčastní. Mezi muži chybí Kryštof Krýzl, který přijel s horečkou ze závodů v ruském Sachalinu, kde celkově ovládl Far East Cup. Schází i Jan Zabystřan, který tam měl střevní problémy. Ondřeje Berndta trápí dlouhodobě záda.

MČR ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně - obří slalom:

Muži: 1. Müller (Sokol Špičák) 1:56,48, 2. Paulus (Sportovní Akademie Přerov) -0,79, 3. Zvejnieks (Lot.) -0,96, ...5. Kubeš (TJ Tesla Pardubice) -1,35.

Ženy: 1. Capová (Ski Team Ostrava) 2:03,64, 2. Hromcová (SR) -0,05, 3. Sommerová (Racing team Záhrobský) -0,09, 4. Kmochová (TJ Jiskra - SK Harrachov) -0,14.