Svět motorů

Dvě prohry. Zubří na Velenje nestačilo a vypadlo z Evropského poháru

Házenkáři Zubří nemají ideální sezonu. V domácí extralize jim patří osmé místo, které je limitem pro play-off. V čtvrtfinále poháru Evropské házenkářské asociace dvakrát nestačili na slovinské Velenje. Po domácí porážce 26:31, padli i v odvetě 28:24. Velenje čeká v semifinále AEK Atény.

Porada HC Zubří
zdroj: Facebook - HC Zubří autor: Facebook - HC Zubří

Velenje si vytvořilo rozhodující náskok v závěru prvního poločasu, kdy během deseti minut uteklo z 9:8 na 15:9. Po přestávce domácí vedení kontrolovali a na jejich výhře nic nezměnil ani závěrečný nápor Zubří. Čtyřmi góly v řadě v poslední pětiminutovce snížilo jen na konečných 24:28.

Nejlepším střelcem hostů by s pěti góly Josef Dobeš, stejnou bilanci měl v domácím týmu Aleks Kavčič.

Zuberští se v pohárové Evropě představili po devíti letech a odehráli pouze osmifinále s Považskou Bystricí. V úvodních dvou kolech postoupili bez boje. Velenje naopak absolvovalo kompletní program čtyř dvojzápasů a dnes si připsalo osmou výhru v soutěži.

Čtvrtfinále Evropského poháru házenkářů - odveta:

Velenje - Zubří 28:24 (15:9)
Nejvíce branek: A. Kavčič 5, Tajnik 4, Haseljič, Pajt a M. Kavčič po 3 - Dobeš 5, Přikryl a Hybner po 4, Mazurek 3. První zápas 31:26, postoupilo Velenje.