Buly - debata expertů

Riiber ovládl i závěrečný závod SP v Klingenthalu

Norský závodník zvítězil i v posledním závodě SP v Klingenthalu. Již díky sobotnímu vítězství se stal potřetí za sebou celkovým vítězem Světového poháru. Čeští reprezentanti na body nedosáhli.

Jarl Magnus Riiber zvítězil v Klingenthalu
zdroj: ČTK/DPA autor: Jan Woitas

Třiadvacetiletý Riiber byl druhý po skokanské části za Japoncem Rjotou Jamamotem, jenž ale patří k slabším běžcům. Již jistý vítěz SP vytvořil na desetikilometrové trati dvojici s krajanem Espenem Björnstadem, jemuž v závěru nastoupil a porazil ho o 3,7 sekundy. Jako třetí finišoval s odstupem sedmnácti sekund Němec Fabian Riessle.

Čtyřnásobný mistr světa Riiber v této sezoně vyhrál devět z patnácti závodů, třikrát byl druhý a celkově má na kontě už 36 pohárových vítězství.

Čeští reprezentanti byli po nevydařeném skoku až v páté desítce a v běhu na body nedosáhli. Tomáš Portyk a Ondřej Pažout se seřadili na 36. a 37. pozici, Jan Vytrval byl čtyřicátý.

Výsledky SP v severské kombinaci v Klingenthalu

1. J. M. Riiber 24:43,6, 2. Björnstad (oba Nor.) -3,7, 3. Riessle (Něm.) -17,2, 4. Lamparter (Rak.) -17,9, 5. Jamamoto (Jap.) -37,2, 6. Geiger (Něm.) -37,3, 7. J. L. Öftebro (Nor.) -41,5, 8. Herola (Fin.) -42,2, 9. A. Watabe (Jap.) -48,7, 10. Faisst (Něm.) -1:07,7, ...36. Portyk -4:45,4, 37. Pažout -5:10,1, 40. Vytrval (všichni ČR) -5:49,1.

Konečné pořadí SP (po 15 závodech): 1. J. M. Riiber 1140, 2. Geiger 810, 3. A. Watabe 757, 4. Riessle 687, 5. Frenzel (Něm.) 608, 6. Lamparter 602, ...35. Portyk 47, 44. Vytrval 16, 49. Pažout 8.