SESTŘIH: Slovácko – Baník 2:1. Vítězný návrat po karanténě, rozhodl Kohút

3
Video se připravuje ...
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Slovácka vyhráli ve 24. kole první ligy nad Ostravou 2:1. Domácí o vítězném návratu po karanténě rozhodli už v úvodní půlhodině, kdy se trefili Vlastimil Daníček z penalty a Michal Kohút. Baník snížil krátce po změně stran zásluhou vlastního gólu Patrika Šimka. Tým z Uherského Hradiště poskočil na čtvrté místo neúplné tabulky, Ostravští jsou sedmí.

Domácí: 20. V. Daníček, 26. Kohút

Hosté: 54. Šimko (vl.)

Domácí: Nemrava – Kalabiška (81. Reinberk), S. Hofmann, Šimko, Divíšek – M. Petržela (57. Jurečka), V. Daníček (C), Havlík, Navrátil – Kohút (72. L. Sadílek) – Kliment (81. Cicilia).

Hosté: Laštůvka (C) – Juroška, J. Pokorný, Stronati, Holzer (46. Fleišman) – Fillo (88. Svozil), Jánoš, Tetour, Kuzmanović (46. Zajíc), Ndefe (73. Sor) – O. Šašinka.

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Slovácko nastoupilo k ligovému zápasu tři týdny po domácí porážce 2:3 se Slavií. Dva z nich ale prožilo v karanténě kvůli vyššímu počtu nakažených koronavirem a má k dobru odložené venkovní duely s Pardubicemi a Olomoucí.

Dlouhá tréninková pauza však nebyla na domácích v úvodu znát. Slovácko si vytvořilo územní převahu, tlačilo se do šestnáctky, i když si velkou šanci nevytvořilo. Zato Baník měl k vedení blízko. Nemrava zazmatkoval na hranici pokutového území, míč mu sebral Ndefe, ale trefil jen tyč opuštěné branky.

Slovácko svůj nápor zužitkovalo po 20 minutách. Navrátila v pokutovém území fauloval Stronati, exekuce penalty se ujal kapitán Daníček a bezpečně ji proměnil. O sedm minut později unikl po levé straně Divíšek, krásným centrem našel nabíhajícího Kohúta a ten nadvakrát překonal Laštůvku.

SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:1. Slovácko vyhrálo po návratu z karantény a je čtvrté

Baník se do ofenzivy dostal až v závěru první půle a útočnou aktivitu si přenesl i do druhého poločasu. Ke korekci stavu mu ale výrazně pomohl domácí stoper Šimko, který si v 54. minutě srazil do vlastní branky centr Jurošky.

Kontaktní branka hosty ještě více povzbudila, svoji roli sehrál i dlouhý tréninkový výpadek domácích hráčů a ubývající síly. Baník si vytvořil územní převahu, která gradovala v posledních minutách. Nebezpečně, ale těsně vedle, hlavičkoval Stronati, zblízka nevměstnal mezi tyče svoji střelu ani Tetour.

Slovácko tak vyhrálo šestý z posledních osmi vzájemných ligových zápasů a z posledních jedenácti kol nebodovalo jen jednou. Ostrava prohrála čtvrtý venkovní zápas po sobě.

Klíčové momenty utkání

Slovácko - Baník: Zajícovi chyběly centimetry k vyrovnání po centru Tetoura
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Baník: Po centru Jurošky hlavičkoval Stronati k pravé tyči

Slovácko - Baník: Fleišman kroutil míč do brány, Nemrava musel zasahovat

Slovácko - Baník: Hosté snížili! Balon si srazil do vlastní brány Patrik Šimek, 2:1

Slovácko - Baník: Fillo vyslal na bránu Nemravy hezký pokus, míč za jeho zády ale neskončil

Slovácko - Baník: Fillo vyslal na Nemravu hezký pokus. Domácí gólman ho vychytal

Slovácko - Baník: První střelu Kohúta Laštůvka vyrazil, na dorážku už byl krátký! 2:0

Slovácko - Baník: Daníček proměnil penaltu! Míč poslal na opačnou stranu, než skákal Laštůvka

Slovácko - Baník: Penalta! Stronati v pokutovém území fauloval Navrátila

Slovácko - Baník: Míč propadl k Ndefemu, ten trefil jen tyč odkryté brány!

Slovácko - Baník: Šašinka se snažil zamířit ke vzdálenější tyči, střela mu ale nesedla

Slovácko - Baník: Petržela doklepl míč přesně do sítě, gól neplatí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905