World Athletics Continental Tour Gold 2024

Riiber vyhrál v Klingenthalu a je potřetí za sebou králem SP v severské kombinaci

Králem Světového poháru v severské kombinaci je potřetí v řadě Jarl Magnus Riiber. Norský reprezentant dokonal svůj hattrick vítězstvím v předposledním závodě v sezoně v Klingenthalu. Nejlepším z české trojice byl v německém středisku sedmadvacátý Tomáš Portyk.

Watabe ve finiši potrápil Riibera, přesto Nor ovládl SP

Riiber si v Klingenthalu držel vedení už po skokanské části a v závěrečném finiši desetikilometrového běhu porazil Japonce Akita Watabeho. Čtyřnásobný mistr světa si připsal osmé vítězství z čtrnácti závodů v sezoně a celkově už 35. v kariéře. Třetí skončil světový šampion ze závodu na velkém můstku Johannes Lamparter z Rakouska.

Korunovaci rodáka z Osla mohl teoreticky oddálit Němec Vinzenz Geiger, jenž ale po nepovedeném skoku obsadil až patnácté místo. Před nedělním "finále" ztrácí na Riibera 270 bodů a ještě ho čeká boj o udržení druhé pozice s Watabem, který se mu přiblížil na 42 bodů.

Ondřej Pažout skončil čtyřiatřicátý, Jan Vytrval byl dostižen.

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. J. M. Riiber (Nor.) 26:25,5, 2. A. Watabe (Jap.) -0,7, 3. Lamparter (Rak.) -1:05,3, 4. Faisst (Něm.) -1:06,3, 5. Andersen (Nor.) -1:07,7, 6. Rydzek (Něm.) -1:10,7, 7. Jamamoto (Jap.) -1:13,4, 8. Seidl (Rak.) -1:18,9, 9. Riessle -1:22,6, 10. Frenzel (oba Něm.) -1:23,8, ...27. Portyk -3:34,3, 34. Pažout -4:41,7, 44. Vytrval (všichni ČR) dostižen.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 15 závodů): 1. J. M. Riiber 1040, 2. Geiger (Něm.) 770, 3. A. Watabe 728, 4. Riessle 627, 5. Frenzel 586, 6. Herola (Fin.) 562, ...35. Portyk 47, 43. Vytrval 16, 47. Pažout 8.