Čtvrtek, 28 března, 2024
7.3 C
Litoměřice
DomůSportHokejNapoprvé prohra! Stadion v úvodní bitvě čtvrtfinále na Jihlavu nestačil

Napoprvé prohra! Stadion v úvodní bitvě čtvrtfinále na Jihlavu nestačil

JIHLAVA/LITOMĚŘICE – Do utkání vstoupila o něco lépe domácí Dukla, která si hned v úvodu vytvořila několik šancí. Pomohly jí i dvě přesilovky. Litoměřické ale dost podržela obrana a gólman Tomáš Král. Po dvojici oslabení se i kališníci dostali do šance. Asi největší měl Matěj Beran, na Žukova ale z mezikruží nevyzrál. Ke konci periody zase měli více šanci Jihlavští, na litoměřického gólmana ovšem nevyzráli. Proto první třetina zůstala bez gólu a oba týmy vstupovaly do druhé fáze utkání za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé periody přinesl vyrovnané množství střeleckých příležitostí, Tomáš Král ani Maxim Žukov ale příliš práce neměli. Postupem času se ale hra více přiostřovala, velkou šanci měl Jan Výtisk, jehož střelu ale jihlavský gólman vyrazil, hned nato si poradil i s dorážkou.

Jihlavští začali více napadat Královu branku ve své přesilovce. Přímo v ní ale gól nedali, Král se blýskl řadou zákroků. O chvilku později měli výhodu přesilové hry kališníci. Ani ta ovšem ke gólu nevedla. Konec druhé třetiny ale zvládli lépe Jihlavští, kteří se drželi před Králem, gólman Litoměřic ale nedal domácím šanci.

Pro kališníky se posléze otevřela šance v podobě čtyřminutové přesilovky. Ani ta ale ke gólu nevedla. Chvilku poté oba týmy hrály ve čtyřech, načež přišla početní výhoda Dukly. V ní měl trochu paradoxně největší šanci Tomáš Svoboda, který ale neumístil kotouč zblízka k pravé tyči Žukovovy svatyně. Ani v druhé třetině ale gól k vidění nebyl a třetí třetina byla zahájena za stavu 0:0.

Hned na úvod závěrečné části se Jihlavští dostali do vyložené šance z pravé strany. Tomáš Král ale nekompromisně zareagoval a Litoměřičtí zvládli oslabení bez úhony. Postupem času ale opět došlo k oboustrannému vyrovnání hry.

K první brance utkání došlo paradoxně v jihlavském oslabení. Jiří Fronk se objevil v levém kruhu, odkud dokázal uklidit kotouč k levé tyči litoměřické branky. V závěru třetiny ještě Jihlavští masivně ostřelovali Královu branku v signalizované výhodě, v tom pokračovali i v přesilovce a pramenil z toho druhý gól Dukly. Střelu od modré tečoval za záda gólmana Stadionu Josef Skořepa a tím početní výhodu využil.

Po zbytek třetiny pokračovali jak Jihlavští, tak kališníci ve střeleckém snažení, gól ovšem pouhých třináct vteřin před koncem utkání dokázal vstřelit Jan Holý, který svou pohotovou ranou od modré přímo pod víko upravil skóre na konečných 1:2 ve prospěch jihlavského týmu.

Ohlasy po utkání
Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Bylo jasné, že Litoměřice budou ve větším tempu, protože hrály předkolo a odehrály ho na pět zápasů. My jsme zápasovou pauzu měli delší, což se v začátku zápasu projevilo. Zápas byl takový kostrbatý a zaplaťpánbůh, že jsme ve třetí třetině jsme dokázali využít přesilovku a dát gól v oslabení. Škoda branky, kterou jsme na závěr zápasu dostali, ale první zápas jsme vyhráli a to je nejdůležitější.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Utkání bylo z našeho pohledu poměrně vyrovnané. Začátek patřil domácím, ale od půlky zápasu se hra srovnala. Utkání jsme ztratili první brankou, kdy místo, abychom soupeře ohrozili v přesilové hře, tak jsme dostali branku, a to hodně ovlivnilo utkání.“

HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 2:1(0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 46. Fronk (Harkabus), 54. Skořepa (Dundáček, Čachotský) – 60. Holý (Svoboda). Rozhodčí: Barek, Jaroš – Sedláček, Šimánek. Vyloučení: 5:7, navíc Procházka (LTM) – 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 28:17. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 34:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Mareš, D. Kolář (A), Dundáček, T. Černý, Bilčík, Strejček, D. Krenželok – T. Harkabus, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – T. Havránek, Lichanec, Vítězslav Brož.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Baláž, Marcel, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Háva – M. Beran (A), Miškář, Procházka – L. Stehlík, Válek, T. Svoboda – Berka, Urban, Konečný – Jícha, Soukup, Jánský.

AUTOR: Vít Trubička