Brémy - Bayern 1:3Bayern vyhrál, Lewandowski už je druhý mezi střelci. Darida viděl červenou kartu!

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 25. kole německé ligy zvítězili 3:1 v Brémách. Jednou skóroval i polský útočník Robert Lewandowski a 268. bundesligovým gólem se dotáhl na druhé místo historické tabulky střelců. Za domácí nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Selassie. Bavorský obhájce titulu vede tabulku o pět bodů před Lipskem, které v neděli hostí Eintracht Frankfurt.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov.

Pavlenku poprvé překonal ve 22. minutě Goretzka hlavou, ještě před pauzou zvýšil zblízka Gnabry po další Müllerově přihrávce. Na začátku druhého poločasu Lewandowski během čtyř minut trefil tyč a břevno, ale v 67. minutě se nejlepší střelec soutěže dočkal a snadnou dorážkou po rohu si připsal 32. ligový gól v sezoně.

Dvaatřicetiletý Lewandowski se v pořadí kanonýrů německé nejvyšší soutěže dotáhnul na Klause Fischera, rekordman Gerd Müller dal 365 branek. Kapitán polské reprezentace poté ještě jednou zamířil do tyče. Prohru dvanáctého Werderu v závěru zmírnil střídající Füllkrug.

Místo míče kotník

Darida chtěl v 80. minutě za stavu 1:0 ve skluzu vypíchnout míč Reusovi, ale místo toho zezadu zasáhnul kotník domácího kapitána, který poté musel střídat. Třicetiletý středopolař dostal v Německu třetí červenou kartu a celkově čtvrtou v kariéře.

Dortmund krátce po změně stran poslal do vedení Brandt, v nastaveném čase při přesilovce přidal pojistku náhradník Moukoko. Borussia se vyhoupla na páté místo, trápící se Herta je patnáctá.

Třetí Wolfsburg doma deklasoval 5:0 Schalke, které utrpělo 17. ligovou porážku v ročníku a s pouhými 10 body a hrozivým skóre 16:66 je beznadějně poslední.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:
Brémy - Bayern Mnichov 1:3 (86. Füllkrug - 23. Goretzka, 35. Gnabry, 67. Lewandowski)
Mohuč - Freiburg 1:0 (84. Quaison)
Union Berlín - Kolín nad Rýnem 2:1 (48. Kruse z pen., 67. Trimmel - 45.+2 Duda z pen.)
Wolfsburg - Schalke 5:0 (31. vlastní Mustafi, 51. Weghorst, 58. Baku, 64. Brekalo, 79. Philipp)
Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (54. Brandt, 90.+1 Moukoko, za hosty ČK Darida).