Lidovky.cz

Sport

Bayern vyhrál v Brémách 3:1, Lewandowski už je druhý mezi střelci

Robert Lewandowski foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 25. kole německé ligy zvítězili 3:1 v Brémách. Jednou skóroval i polský útočník Robert Lewandowski a 268. bundesligovým gólem se dotáhl na druhé místo historické tabulky střelců. Za domácí nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Selassie. Bavorský obhájce titulu vede tabulku o pět bodů před Lipskem, které v neděli hostí Eintracht Frankfurt.
  18:11

Pavlenku poprvé překonal ve 22. minutě Goretzka hlavou, ještě před pauzou zvýšil zblízka Gnabry po další Müllerově přihrávce. Na začátku druhého poločasu Lewandowski během čtyř minut trefil tyč a břevno, ale v 67. minutě se nejlepší střelec soutěže dočkal a snadnou dorážkou po rohu si připsal 32. ligový gól v sezoně.

Robert Lewandowski

Dvaatřicetiletý Lewandowski se v pořadí kanonýrů německé nejvyšší soutěže dotáhnul na Klause Fischera, rekordman Gerd Müller dal 365 branek. Kapitán polské reprezentace poté ještě jednou zamířil do tyče. Prohru dvanáctého Werderu v závěru zmírnil střídající Füllkrug.

Třetí Wolfsburg doma deklasoval 5:0 Schalke, které utrpělo 17. ligovou porážku v ročníku a s pouhými 10 body a hrozivým skóre 16:66 je beznadějně poslední.