Panorama

Schick nezabránil prohře, i když skóroval. Darida dostal v Dortmundu červenou

Rozdílné příběhy českých reprezentantů v Bundeslize. Patrik Schick sice přidal osmou branku v sezoně, ale jen zmírnil domácí porážku Leverkusenu 1:2 v 25. kole s Bielefeldem, který vyskočil z pásma sestupu. Vladimír Darida z Herthy Berlín nezažil v Dortmundu nic příjemného. Jeho tým prohrál 0:2 a český záložník byl po nebezpečném skluzu vyloučen. Bayern Mnichov přesvědčivě vyhrál v Brémách 3:1. Pavel Kadeřábek nedokázal zabránit porážce Hoffenheimu se Stuttgartem 0:2.

Nováček soutěže Bielefeld uspěl poprvé ve třetím zápase pod vedením nového trenéra Franka Kramera, který převzal tým po odvolaném Uwem Neuhausovi.

Schick se prosadil v 85. minutě za stavu 0:2, kdy poslal míč do prázdné branky po Alariově zpětné přihrávce. Reprezentační útočník navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Mönchengladbachu.

Střelecký půst Bielefeldu ukončil po 417 minutách Ricu Doan, který otevřel skóre zápasu v 18. minutě. Po přestávce se trefil další japonský fotbalista Masaja Okugawa.

Leverkusen prohrál doma potřetí v řadě a na pohárové šesté příčce už má náskok jen dva body před Unionem Berlín. Bielefeld se posunul mimo sestupové pásmo na 15. místo o bod před Herthu Berlín.

Schickův gól Leverkusenu na body proti nováčkovi nestačil

Mönchengladbach přitom nezačal špatně, mohl jít do vedení, ale Lars Stindl v prvním poločase neproměnil penaltu. Skóre tak otevřeli v 52. minutě domácí, když se prosadil Ruben Vargas. Pak sice vyrovnal Florian Neuhaus, ale o vítězství Augsburgu poté rozhodli Marco Richter a Andre Hahn.

Mönchengladbach je po čtvrté bundesligové porážce za sebou se ziskem 33 bodů desátý a ztrácí šest bodů na pohárové příčky. Augsburg je díky dnešnímu vítězství, které český brankář Tomáš Koubek se stoperem Markem Suchým sledovali jen z lavičky, třináctý a od pásma sestupu ho dělí deset bodů.

Lewandowski se v Brémách dostal na druhé místo v historii střelců

Bayern Mnichov ve 25. kole německé ligy zvítězil 3:1 v Brémách. Jednou skóroval i polský útočník Robert Lewandowski a 268. bundesligovým gólem se dotáhl na druhé místo historické tabulky střelců. Za domácí nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Selassie. Bavorský obhájce titulu vede tabulku o pět bodů před Lipskem, které v neděli hostí Eintracht Frankfurt.

Pavlenku poprvé překonal ve 22. minutě Goretzka hlavou, ještě před pauzou zvýšil zblízka Gnabry po další Müllerově přihrávce. Na začátku druhého poločasu Lewandowski během čtyř minut trefil tyč a břevno, ale v 67. minutě se nejlepší střelec soutěže dočkal a snadnou dorážkou po rohu si připsal 32. ligový gól v sezoně.

Lewandowski střílí Pavlenkovi historický gól
zdroj: ČTK/AP autor: Carmen Jaspersen

Dvaatřicetiletý Lewandowski se v pořadí kanonýrů německé nejvyšší soutěže dotáhnul na Klause Fischera, rekordman Gerd Müller dal 365 branek. Kapitán polské reprezentace poté ještě jednou zamířil do tyče. Prohru dvanáctého Werderu v závěru zmírnil střídající Füllkrug.

Třetí Wolfsburg doma deklasoval 5:0 Schalke, které utrpělo 17. ligovou porážku v ročníku a s pouhými 10 body a hrozivým skóre 16:66 je beznadějně poslední.

Hertha padla na Dortmundu, Darida byl vyloučen

Darida chtěl v 80. minutě za stavu 1:0 ve skluzu vypíchnout míč Reusovi, ale místo toho zezadu zasáhnul kotník domácího kapitána, který poté musel střídat. Třicetiletý středopolař dostal v Německu třetí červenou kartu a celkově čtvrtou v kariéře.

Vladimír Darida se omlouvá Marco Reusovi za ostrý zásah
zdroj: ČTK/DPA autor: Jürgen Fromme

Dortmund krátce po změně stran poslal do vedení Brandt, v nastaveném čase při přesilovce přidal pojistku náhradník Moukoko. Borussia se vyhoupla na páté místo, trápící se Hertha je patnáctá.

Lipsko otevřelo v souboji týmů ze špičky tabulky skóre ve 47. minutě po dorážce Emila Forsberga, svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna ale šestou ligovou výhru v řadě nepřidali. V 61. minutě se prosadil Japonec Dajči Kamada a zařídil Frankfurtu bod. Jeho tým zůstává na čtvrtém místě.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 3:1 (52. Vargas, 76. Richter, 89. Hahn - 68. Neuhaus), Brémy - Bayern 1:3 (86. Füllkrug - 23. Goretzka, 35. Gnabry, 67. Lewandowski), Mohuč - Freiburg 1:0 (84. Quaison), Union Berlín - Kolín nad Rýnem 2:1 (48. Kruse z pen., 67. Trimmel - 45.+2 Duda z pen.), Wolfsburg - Schalke 5:0 (31. vlastní Mustafi, 51. Weghorst, 58. Baku, 64. Brekalo, 79. Philipp), Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (54. Brandt, 90.+1 Moukoko, za hosty ČK Darida), Leverkusen - Bielefeld 1:2 (85. Schick - 18. Doan, 57. Okugawa), Lipsko - Frankfurt 1:1 (47. Forsberg - 61. Kamada), Stuttgart - Hoffenheim 2:0 (15. vlastní Kasim, 64. Kalajdžič).