Vítězné góly Středočechů až v nastaveném čase duelu České Budějovice – Mladá Boleslav 1:3

Mladoboleslavští fotbalisté na jihu Čech zaslouženě vyhráli, i když vítězné góly trefili až v sedmiminutovém nastavení. Po prvním vítězství na soupeřově hřišti a celkově čtvrté výhře v aktuálním ligovém ročníku zvýšili odstup od sestupových příček na čtyři body.
V prvním poločase byli Boleslavští většinu herního času aktivnější, kombinačně jistější a celkově lepší, což také vyjádřili vedoucí trefou. V 18. minutě Matějovský založil boleslavskou ofenzivní akci přes vysunutého stopera Takácse, jenž přihrál Škodovi a ten na hranici protivníkovy šestnáctky uvolnil Maška, který ráznou střelou prostřelil brankáře Drobného 0:1.
Středočeši  si na jihu Čech nadále počínali aktivněji než jihočeský soupeř, ale do pauzy už gól nepadl.
Druhý poločas se oba týmy snažily skorovat, ale ke změně skore došlo až ke konci utkání.
.
V 85. minutě Vais, který byl na hrací ploše necelých deset minut, rozehrál od postranní lajny trestňák dlouhým centrem do mladoboleslavské šestnáctky, kde se v tlačenici na malém vápně prosadil Brandner a svým šestým gólem v tomto ligovém ročníku vyrovnal na 1:1.
Rozhodčí Machálek se rozhodl prodloužit utkání o sedm minut, což odpovídalo přerušení hry při změně v mladoboleslavské brance, přezkoumávání penaltového verdiktu a oboustranně početnému střídání přibližně čtvrt hodiny před standardním koncem.
V páté minutě nastavení Jiráskův přetažený trestný kop Škoda podle nejistě zasahujícího brankáře Drobného vrátil před branku a dobíhající Šimek z necelého metru dorazil míč do českobudějovické sítě - 1:2.
Dramatickým momentům však nebyl konec.  V poslední možné minutě se na osmý českobudějovický roh vypravil i brankář Drobný ve snaze posílit ofenzívu svého týmu, ale neuspěl on ani spoluhráči. Mladoboleslavští rohový kop odvrátili a vyrazili ve třech lidech do brejku. Nejrychleji sprintující Douděra doklepnutím míče do opuštěné soupeřovy branky pojistil zasloužené boleslavské vítězství - 1:3.
Výhra o dva góly je dvojnásobně důležitá. Mladá Boleslav zvýšila svůj odstup od sestupových příček a pro případné konečné účtování získala lepší bilanci ve vzájemných zápasech s Českými Budějovicemi (na podzim 2:2 a na jaře 3:1).

České Budějovice   7. března  2021

FORTUNA:LIGA 2020/2021 ...  22. kolo

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Góly: 85. Brandner - 18. Dominik Mašek, 90+5. David Šimek, 90+7. David Douděra *  ŽK: Alvir, Havelka, Javorek - Šimek, Skalák *  Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dobrovolný

FK Mladá Boleslav: Diviš (53. Šeda) - Douděra, Takács, Šimek, Preisler - Matějovský (74. Jirásek), Dancák - Malínský (87. Fulnek), Dominik Mašek (74. Skalák), Zmrhal - Škoda.

SK Dynamo České Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Talovierov, Skovajsa - Havelka, Javorek - Meszaros (77. Ekpai), Alvir (77. Vais), Mršič - Brandner.

(Jiří Koros, FK Mladá Bolelslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)