Hvězdný večer Vrány, druhou trefou rozhodl! Pastrňák dal gól, má 400. bod

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Hokejový útočník Jakub Vrána rozhodl v prodloužení svým druhým gólem v úterním utkání NHL o výhře Washingtonu 5:4 nad New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Brankář Vítek Vaněček podpořil vítězství 27 zásahy. Nejlepší český střelec v soutěži David Pastrňák dal jedenáctou branku sezony a 400. bod kariéry v základní části. Český útočník se prosadil se i v rozstřelu, ale s Bostonem prohrál na ledě New Yorku Islanders 1:2 po nájezdech. Bodovali i Češi v Detroitu, Jakub Voráček, Radek Faksa a Ondřej Palát.

Detroitu nestačily dvě přihrávky Filipa Hronka a jedna od Filipa Zadiny a podlehl doma Tampě Bay 3:4 v prodloužení. V dresu vítězů připravil jeden gól Ondřej Palát. Philadelphia i díky přihrávce Jakuba Voráčka udolala Buffalo 5:4 po nájezdech. Radek Faksa si připsal asistenci u jednoznačné výhry Dallasu 6:1 nad Chicagem.

Washington vedl v polovině utkání 3:0 a po dvou třetinách 4:1. Jeho druhý gól dal Vrána, když se prosadil při hře na čtyři střelou bez přípravy z pravého kruhu. New Jersey vyrovnalo třemi góly v rozmezí 46. až 53. minuty. Vaněčka překonalo dvakrát z rychlých protiútoků a jednou skrytou střelou od modré čáry. Zápas rozhodl desátým gólem sezony Vrána, který převzal na útočné modré čáře puk, přebruslil obránce a našel volné místo nad vyrážečkou Scotta Wedgewooda.

Pastrňák otevřel skóre v přesilové hře netypicky střelou od modré čáry v závěru úvodní třetiny. V polovině utkání mohl zvýšit David Krejčí, který stále čeká na první trefu sezony. Český centr mířil bekhendem do odkryté branky, jejíž strážce Semjon Varlamov ve snaze zabrat trochu místa natáhl ruku s hokejkou, kterou puk trefil. Ve zbytku druhé třetiny vyrovnal Brock Nelson.

V nájezdech se prosadily oba týmy v první sérii. Nejdříve uspěl Jordan Eberle a po něm Pastrňák, který nic nevymýšlel a střelou nad levý beton překonal Varlamova. O výhře Islanders rozhodl ve třetí sérii Anthony Beauvillier.

V Detroitu padl první gól zápasu v přesilové hře po asistencích Hronka a Zadiny, po jehož přihrávce se zblízka prosadil ve čtvrté minutě Adam Erne. Tampa Bay ještě v úvodní třetině otočila na 2:1. Vyrovnávací gól vymyslel v početní převaze Palát a uvolnil Braydena Pointa, který zakončoval do odkryté branky.

Domácí překlopili vedení na svou stranu v prostřední části a Hronek asistoval u gól na 3:2. V 50. minutě ale poslal Erik Černák zápas do prodloužení, které rozhodl z přečíslení Blake Coleman.

Domácí: 18:54. Guentzel, 22:40. Blueger, 39:40. Kapanen, 59:27. Crosby

Hosté: 09:16. J. Johnson, 43:18. R. Strome

Domácí: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Rodrigues, Malkin (A), Kapanen – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Sceviour, Jankowski, Angello.

Hosté: Kinkaid (A. Georgijev) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Br. Smith, J. Johnson – Lafreniere, Zibanejad (A), Bučněvič – Kreider (A), R. Strome, Kakko – Rooney, Chytil, J. Gauthier – Di Giuseppe, B. Howden, Blackwell.

Luxmore, Morton – Fournier, Daisy

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Návštěva

2 800 diváků

Domácí: 36:18. B. Nelson, . Beauvillier

Hosté: 19:32. Pastrňák

Domácí: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Komarov – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Halák (Vladař) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, J. Zbořil, Vaakanainen, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – Studnicka, Krejčí (A), N. Ritchie – C. Smith, Coyle, Frederic – Wagner, Kuraly, Bjork.

McCauley, Blandina – Tobias, Nagy

Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York

Návštěva

bez diváků diváků

Domácí: 01:56. J. van Riemsdyk, 22:58. K. Hayes, 35:05. Giroux, 54:14. Gostisbehere, . Couturier

Hosté: 04:33. S. Reinhart, 09:39. Sheahan, 16:39. S. Reinhart, 26:20. Montour

Domácí: Hart (21. Elliott) – P. Myers, Provorov (A), Gostisbehere, Hägg, Braun, Sanheim, E. Gustafsson – Farabee, Couturier (A), J. van Riemsdyk – Konecny, K. Hayes, Laughton – Voráček, Giroux (C), Lindblom – Aube-Kubel, Patrick.

Hosté: J. Johansson (C. Hutton) – Ristolainen (A), Dahlin, Montour, Bryson, Jokiharju, Irwin – S. Reinhart (A), Cozens, Hall – Sheahan, E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Eakin, Rieder.

L’Ecuyer, Syvret – Smith, Suchánek

Wells Fargo Center, Philadelphia

Návštěva

2838 diváků

Domácí: 17:22. Oshie, 27:42. J. Vrána, 30:36. Sprong, 35:03. Orlov, 61:30. J. Vrána

Hosté: 32:44. Kuokkanen, 45:47. Wood, 50:17. Šarangovič, 52:20. Severson

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Hosté: Wedgewood (Blackwood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Kuokkanen, Zajac (A), Šarangovič – Palmieri (A), Zacha, M. Malcev – Bratt, J. Hughes, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Wood.

Rooney – Sutherland – Sericolo, MacPherson

Capital One Arena, Washington

Domácí: 25:45. Del Zotto, 51:38. Bjorkstrand

Hosté: 04:59. Lammikko, 22:45. Hörnqvist, 38:12. Tippett, 59:38. Verhaeghe

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, G. Carlsson, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto – Laine, Riley Nash, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Jenner (A), Atkinson (A) – Domi, Roslovic, Bemström – Robinson, Texier, Stenlund.

Hosté: Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Ekblad, Yandle (A), Gudas, Nutivaara, Forsling – Marchment, Barkov (C), Verhaeghe – Huberdeau (A), Wennberg, Hörnqvist – Vatrano, Luostarinen, Tippett – Lomberg, Lammikko, Acciari.

Brenk, St. Pierre – Rody, Baker

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 08:16. Hyman, 17:44. Matthews, 58:06. Matthews

Hosté: 12:20. Copp, 32:45. Morrissey, 37:42. Connor, 47:53. Appleton

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – Hyman, Engvall, I. Michejev – Spezza, Boyd, Vesey.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey, Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler, Scheifele, Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Joannette, Pollock – Cherrey, Cormier

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 34:58. J. Staal, 37:38. Aho, 64:25. J. Staal

Hosté: 21:01. Benning, 33:37. Johansen

Domácí: Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Foegele, Aho, B. McGinn – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Svečnikov – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Hosté: Rinne (Kaskisuo) – Fabbro, Ekholm (A), Benning, Borowiecki, A. Carrier, Davies – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – Järnkrok, Pitlick, Mikael Granlund – Tolvanen, Sissons, Cousins – Olivier, Richardson, Trenin.

Lambert, Chmielewski – Racicot, Pancich

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

2 924 diváků

Domácí: 03:04. Erne, 26:58. Nemeth, 29:04. D. Larkin

Hosté: 12:29. B. Point, 13:04. T. Johnson, 49:40. Černák, 62:17. Coleman

Domácí: Greiss (J. Bernier) – DeKeyser, Hronek, M. Staal, Merrill, Djoos, Nemeth – Fabbri, D. Larkin (C), Mantha – Zadina, Naměstnikov, B. Ryan – Gagner, Rasmussen, Bromé – Erne, Glendening (A), Helm.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Sergačjov, McDonagh, Černák, C. Foote, Borgman, Rutta – Palát, B. Point, Cirelli (A) – Killorn, Gourde (C), Stamkos – Goodrow, T. Johnson, Coleman – Maroon, M. Joseph, Volkov – Barre-Boulet.

MacDougall, Pochmara – Kovačik, Toomey

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 01:40. Kiviranta, 15:10. Oleksiak, 27:25. J. Klingberg, 29:55. Pavelski, 31:25. Lindell, 46:46. Hintz

Hosté: 21:43. Janmark

Domácí: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Gurjanov, Pavelski (A), Ja. Benn (C) – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Dellandrea, Faksa, Caamano.

Hosté: M. Subban (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy (A), Zadorov, de Haan, Carlsson – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Carpenter, Johnson.