Slovák Klein v Buenos Aires vyhrál svůj první zápas na okruhu ATP a vyzve Schwartzmana

3. 3. 2021, 08:53
Aktuality 0
ATP BUENOS AIRES - Lukáš Klein si připsal vítězný debut na okruhu ATP. 22letý Slovák na antuce v Buenos Aires porazil krajana Andreje Martina a navázal na úspěšně absolvovanou tříkolovou kvalifikaci. Ve druhém kole vyzve domácí světovou devítku Diega Schwartzmana. Naopak vypadl domácí Juan Manuel Cerundolo, který tak nenaváže na triumf z Córdoby.
Lukáš Klein

Lukáš Klein letos poprvé zkouší štěstí na turnajích ATP. V Antalye i Córdobě vypadl hned v prvním kole kvalifikace, na antuce v argentinském Buenos Aires ale tříkolovým sítem prošel bez ztráty setu a zajistil si premiéru v hlavní soutěži.

V té ho čekal souboj s o devět let starším krajanem Andrejem Martinem, kterého loni dvakrát porazil na přípravných během koronavirové pauzy a v prosinci i v rámci Tenisové extraligy. A včera si s ním poradil i v ostrém soutěžním duelu.

Dvaadvacetiletý Klein během zápasu odvrátil čtyři z pěti brejkbolů, sám proměnil každou ze tří šancí na brejk a za 81 minut zvítězil 6-4 6-3. Neprohrál tak už osm setů v řadě.

Postupem do druhého kola si až 292. hráč světa Klein zajistil premiérový souboj s hráčem Top 50. O čtvrtfinále si zahraje s domácí světovou devítkou Diegem Schwartzmanem.

Na senzační triumf z Córdoby, kde vyhrál hned při svém první startu na okruhu ATP, nenaváže na dalším domácím antukovém turnaji ATP 250 Juan Manuel Cerundolo. V rodném Buenos Aires 19letý Argentinec podlehl 4-6 6-7 krajanu Federicu Delbonisovi, byť měl ve druhém setu dvakrát výhodu brejku.

Prvním kole naopak prošel jeho starší bratr Francisco Cerundolo, který porazil 6-4 7-5 krajana a parťáka pro čtyřhru Federica Coriu, oplatil mu šest dní starou porážku z Córdoby a po úspěšně zvládnuté kvalifikaci zaznamenal čtvrtou výhru v řadě. Ve druhém kole 22letý Argentinec vyzve třetího nasazeného Francouze Benoita Pairea, který před týdnem prohrál s Coriou.

Albert Ramos, který v neděli v Córdobě prohrál finále s Cerundolem, na rozdíl od svého přemožitele první zápas v Buenos Aires zvládl. 33letý Španěl odstartoval výhrou 2-6 6-4 6-3 nad juniorskou světovou jedničkou Dánem Holgerem Runem.

Joao Sousa po lednovém pozitivním testu na Covid-19 odehrál tři zápasy a v nich získal dohromady jen 11 gamů. V Buenos Aires 31letý Portugalec utrpěl debakl 2-6 0-6 s indickým kvalifikantem Sumitem Nagalem.