Zde může být vaše reklama.

Dokonalý obrat Hokejisté HC Olomouc vybojovali výhru po prodloužení

Hokejisté HC Olomouc vybojovali výhru po prodloužení

28. 02. 2021 - 20:46

Hokejistům HC Olomouc se ve 49. kole extraligy podařilo získat dva body za výhru po prodloužení nad Karlovými Vary. Zápas se přitom pro Moru nevyvíjel zrovna ideálně a ještě osmdesát jedna sekund před koncem prohrávali o dvě branky. Ovšem pak v power-play srovnali, aby v prodloužení rozhodl útočník Strapáč.

Olomoučtí už mají jistou účast v předkole play—off. Doma zvítězili z posledních šesti utkání jedinkrát. Dobře nezačali ani dneska, Flekovi totiž k úvodní trefě stačilo pouhých 37 sekund a Vary šly do vedení. Hned na startu druhé třetiny navíc přidal druhý zásah hostujícího celku Kohout. To už to začalo vypadat pro Moru všelijak. Jenže pak Dujsík ukrojil z karlovarského náskoku jeden gól, když zakončením z úhlu zaskočil gólmana. Když pak na začátku poslední třetiny přidal v přesilovce třetí branku hostů Kohout, nevypadalo to pro Kohouty zrovna ideálně. Jenže pak předvedli závěr, který byl jako vystřižený z hollywoodského filmu ze sportovního prostředí. Ještě 81 sekund před koncem Mora ztrácela dvě branky. Pak ale Nahodil snížil a dvadvacet sekund před koncem srovnal Olesz. Obě branky byly z power-play, obě do prázdné po vyšachování hostujícího týmu. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterým trefil druhý bonusový bod pro Moru krásnou ranou do vinklu Strapáč.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:3 po prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Dujsík (J. Káňa, Nahodil), 59. Nahodil (Olesz), 60. Olesz (Ostřížek, Nahodil), 61. Strapáč – 1. Flek (T. Mikúš, O. Beránek), 23. Kohout (Černoch, Koblasa), 45. Kohout (Flek, Šenkeřík). Rozhodčí: Mrkva, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Hráno bez diváků.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, A. Rutar, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík – J. Káňa, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Olesz – Ostřížek, J. Knotek, Navrátil – Burian, Handl, Bambula – Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Kowalczyk – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Osmík, Vildumetz, Kulich – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.