Zde může být vaše reklama.

Duel s posledním Hokejisté HC Olomouc vyhráli v Českých Budějovicích

Hokejisté HC Olomouc vyhráli v Českých Budějovicích

26. 02. 2021 - 19:13

Na ledě v tabulce posledních Českých Budějovic hráli ve 48. kole extraligy hokejisté HC Olomouc. Zápas to byl dlouho vyrovnaný, po dvou třetinách byl stav nerozhodný. V poslední pak trefil tři body pro Moru v přesilovce obránce Tomáš Dujsík.

V první třetině to bylo na jihu Čech bez branek. Ani jednomu z týmu se nedařilo dostat se do nějaké větší šance. Aktivnější střelecky byli ovšem hosté, jenže stav byl bezbrankový.  Ve 22. minutě si vytvořil šanci Petr Kolouch, v přesilovce, brankář Strmeň ho ale vychytal. O dvě minuty později to zkusil Ostřížek, ale trefil jen plastron gólmana. Pak hrála Mora dvě přesilovky za sebou, ale využít je nedokázala. Po polovině zápasu už se potom stav změnil. Ve 32. minutě Karabáček před brankou tečoval střelu beka Slováčka - 1:0. Ale do šaten se šlo zase za nerozhodného stavu. Na 1:1 srovnal Kolouch, který skóroval ve čtvrtém utkání v řadě. A 12. gólem se dotáhl na nejlepšího střelce klubu Káňu. Poslední třetina, to bylo drama se šťastným koncem pro hosty. Budějovice Moru přestřílely v této fázi utkání 17:4. Jenže gól, ten dali hosté. V 50. minutě se trefil od modré v přesilovce Dujsík. Pak Kohouty ještě v závěrečných minutách podržel několika skvělými zákroky brankář Lukáš, ale tři body jely na Hanou.

Motor České Budějovice – HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Karabáček (Slováček, Holec) – 37. Kolouch (Ondrušek, Olesz), 50. Dujsík (Ondrušek, J. Káňa). Rozhodčí: Lacina, Horák – Karlín, Jindra. b 4:5. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – M. Novák, Toman, Doležal – Jonák, Voženílek, Holec – Beránek, Přikryl, Gilbert – Karabáček, P. Novák, Alderson.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, A. Rutar, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík – Klimek, Nahodil, Tomeček – Strapáč, Kolouch, Olesz – Bambula, Handl, Kunc – Ostřížek, Knotek, Káňa – Burian. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.