Čeljabinsk - Novgorod 3:2Sedlák rozhodl v závěru o výhře Traktoru, Kovář má osmou nulu

Aktualizováno

Český útočník Lukáš Sedlák rozhodl v poslední minutě dnešního utkání Kontinentální ligy o výhře hokejistů Čeljabinsku nad Nižním Novgorodem 3:2. Skóre zápasu otevřel po polovině první třetiny jeho spoluhráč a jediný produktivnější hokejista v kádru Traktoru v této sezoně Tomáš Hyka, oba čeští reprezentanti si navíc navzájem připsali asistence. Brankář Jakub Kovář poosmé v sezoně vychytal čisté konto a Jekatěrinburg vyhrál 3:0 na ledě Soči.

Český útočník Lukáš Sedlák střílí na archivním snímku vítězný gól během prodloužení v utkání s Finskem.

Čeljabinsk v duelu dvou jistých účastníků play off dvakrát ztratil vedení. Sedlák zlomil nerozhodný stav v čase 59:08 a šestnáctým gólem v sezoně se osamostatnil v čele klubové tabulky střelců před Vitalijem Kravcovem. Na druhém místě týmové produktivity Sedlák zaostává s 38 body o jedenáct za Hykou, který má před sobotním posledním utkáním základní části bilanci 14+35.

Dalšími českými střelci v programu předposledního hracího dne byli Hynek Zohorna z Chabarovsku a Robin Hanzl ze Spartaku Moskva, oba ale přispěli jen k zisku bodu po porážkách v prodloužení. Amur prohrál v Helsinkách s Jokeritem 3:4, Spartak doma s Novosobirskem 2:3.

Kovář si pojistil už tak bezpečné vedení ve statistice mezi brankáři podle počtu čistých kont. Hokejistům Soči chytil všech 29 střel a i díky němu může Avtomobilist ještě zabojovat o šesté místo ve Východní konferenci.

Až poslední hrací den také rozhodne o vítězi základní části. Kazaň totiž doma podlehla 2:3 po samostatných nájezdech Magnitogorsku, zatímco lídr Západní konference CSKA Moskva vyhrál totožným výsledkem na ledě Jaroslavle a ztrácí nyní na Ak Bars už jen bod.

Výsledky KHL:
Čeljabinsk - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Sedlák a Hyka oba 1+1)
Jaroslavl - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Kazaň - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech
Kunlun Red Star - Barys Nur-Sultan 0:3
Nižněkamsk - Čerepovec 2:3 v prodl.
HK Soči - Jekatěrinburg 0:3 (Kovář čisté konto)
Jokerit Helsinky - Chabarovsk 4:3 v prodl. (Krejčík 0+1 - H. Zohorna 1+0, Jordán 0+1)
Omsk - Ufa 1:2
Petrohrad - Viťaz Podolsk 4:0
Spartak Moskva - Novosibirsk 2:3 v prodl. (za domácí Hanzl 1+0)
5.Dinamo Riga5554937124:20827
Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva, CSKA Moskva, Viťaz Podolsk a Magnitogorsk mají započítány technické výhry. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.