Liga mistrů: Giroudova parádní trefa srazila Atlético, Bayern zvítězil na Laziu rozdílem třídy

Fotbalisté Bayernu Mnichov se v Lize mistrů výrazně přiblížili postupu mezi osm nejlepších týmů. Obhájce trofeje zvítězil v úvodním osmifinále na hřišti Lazia Řím 4:1. Dobrou výchozí pozici si do odvety vytvořila i Chelsea, která na neutrální půdě v Bukurešti porazila „domácí“ Atlético Madrid 1:0. Výstavními „nůžkami“ rozhodl Olivier Giroud. Odvety jsou na programu 17. března.

Bukurešť/Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bayern se na římském Olympijském stadionu ujal vedení v deváté minutě. Robert Lewandowski vystihl špatnou rozehrávku obránce Matea Musacchia, obehrál gólmana Pepeho Reinu a skóroval do prázdné branky.

Ve 24. minutě zvýšil střelou z hranice vápna záložník Jamal Musiala. Ve věku 17 let a 363 dnů se stal nejmladším anglickým střelcem v historii soutěže. Tři minuty před koncem úvodního dějství se z dorážky prosadil Leroy Sané.

Po 62 vteřinách druhého poločasu si Saného přihrávku před branku usměrnil do vlastní sítě Francesco Acerbi. V 49. minutě snížil Joaquín Correa.

Giroudova fantazie

Utkání Atlético - Chelsea se kvůli cestovním restrikcím mezi Španělskem a Velkou Británií, způsobeným pandemií koronaviru, odehrálo v rumunské metropoli.

Duel dlouho nabízel opatrnou podívanou. Až v 68. minutě útočník Chelsea Giroud překonal výstavními „nůžkami“ Jana Oblaka.

Sudí Felix Brych kvůli možnému ofsajdu dlouho konzultoval situaci s videorozhodčím Marcem Fritzem, nakonec ale gól uznal. Opakované záběry odhalily, že Giroudovi nechtěně přihrál obránce Atlética Mario Hermoso a nikoli Mason Mount.

„Rojiblancos“ za celý zápas nevystřelili na branku a napodobili jiné španělské celky Sevillu a Barcelonu, které minulý týden rovněž první osmifinálový duel prohrály.

Naopak londýnské mužstvo pod vedením trenéra Thomase Tuchela neprohrálo ani v osmém soutěžním utkání.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Chelsea 0:1 (0:0)
Branka: 68. Giroud. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Fritz (video, všichni Něm.). ŽK: Llorente, Simeone (trenér), Lemar - Mount, Jorginho. Bez diváků.

Lazio Řím - Bayern Mnichov 1:4 (0:3)
Branky: 49. Correa - 9. Lewandowski, 24. Musiala, 42. Sané, 47. vlastní Acerbi. Rozhodčí: Grinfeeld - Hassan, Yarkoni (všichni Izr.) - Munuera (video, Šp.). ŽK: Alberto, Lucas Leiva, Correa, Marušič, Escalante - Kimmich, Coman. Bez diváků.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít