Autor: ČTK, ros
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se oba třemi body podíleli v Kontinentální hokejové lize na vítězství Čeljabinsku 4:3 v prodloužení nad Magnitogorskem. Za poražený Metallurg skóroval Andrej Nestrašil.

Hyka se Sedlákem jsou nejproduktivnějšími Čechy v KHL po kanonýrovi Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva a v úterý neměli prsty pouze v první brance Traktoru. Sedlák se zapsal ve 39. minutě mezi střelce poté, co tečoval nohou Hykovu střelu, a zvýšil na 2:1. U dalších dvou branek si produktivní české duo připsalo asistence.

Magnitogorsk, jenž má stejně jako Čeljabinsk jisté play off, zachránil bod díky vyrovnání Sergeje Plotnikova na 3:3 v čase 59:59. Prodloužení už po 69 sekundách ukončil po souhře s Hykou a Sedlákem americký obránce s běloruským pasem Nick Bailen.

Statisticky nejlepší zápas v sezoně odehrál obránce Vojtěch Mozík, jenž dvěma góly a asistencí přispěl k výhře Kunlunu 4:2 nad Soči. Oběma mužstvům patří předposlední místo v tabulkách jejich konferencí.

Obránce Michal Jordán rozhodl o výhře Chabarovsku 2:1 v prodloužení nad Jekatěrinburgem. Ve čtvrté minutě nejprve zabránil akci hostů a po rychlém protiútoku vyzrál na Jakuba Kováře, který si vedle 38 úspěšných zákroků připsal i asistenci u přesilovkové branky Gregorije Bělousova.

Utkání bylo i soubojem českým gólmanů, za Amur totiž nastoupil Marek Langhamer a pochytal 37 z 38 střel hráčů Avtomobilistu. Jekatěrinburg má i přes prohru již jistý postup do play off, ve Východní konferenci KHL je sedmý. Chabarovsk je desátý a sezona mu na konci února skončí.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Jekatěrinburg 2:1 v prodl. (Jordán 1+0 - Jakub Kovář 0+1), Novosibirsk - Nižněkamsk 2:1 v prodl., Barys Nur-Sultan - Omsk 3:2 v prodl., Čeljabinsk - Magnitogorsk 4:3 v prodl. (Sedlák 1+2, Hyka 0+3 - Nestrašil 1+0), Kunlun Red Star - HK Soči 4:2 (Mozík 2+1),