Fernstädtové nevyšel druhý den a propadla se na 10. místo. Mistryní světa ve skeletonu je Hermannová

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na mistrovství světa v německém Altenbergu desáté místo. Od domácí závodnice Tiny Hermannové, která získala čtvrté zlato v kariéře, dělilo českou reprezentantku 2,70 sekundy.

Altenberg (Aktualizováno: 13:16 12. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová | Foto: MATTHIAS RIETSCHEL | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová po čtvrtečních úvodních dvou jízdách figurovala na průběžné sedmé příčce. V pátek se ale bývalé juniorské mistryni světa příliš nedařilo. Po třetím kole klesla na deváté místo a po závěrečném pokusu si ještě o příčku pohoršila.

Životní výsledek a české maximum. Skeletonistka Fernstädtová brala v Königssee druhé místo

Číst článek

„Jsem trochu zklamaná, ale je to sport. Mám na čem pracovat na startu a byly tam i další chyby, které si tady bohužel nemůžu dovolit,“ uvedla Fernstädtová v nahrávce pro média. „Ale byly tam i dobré věci, takže vím, co si vzít do další sezony, a doufám, že to bude lepší,“ přidala.

Pro Fernstädtovou jde o nejhorší výsledek z mistrovství světa v dosavadní kariéře. Loni na šampionátu konaném rovněž v Altenbergu obsadila sedmé místo, v roce 2019 byla ve Whistleru čtvrtá a stejnou příčku obsadila už v roce 2017 v Königssee, kde ještě reprezentovala Německo.

„Dnešek je trochu zklamání, ale jinak to byla dobrá sezona,“ řekla Fernstädtová. „Mohli jsme ji odjet, to je dobře. Jen je škoda, že jsme nebyli v Kanadě a Americe. Ale páté místo ve Světovém poháru je fajn a potěšil mě i výsledek z Königssee,“ připomněla druhé místo z předposledního závodu seriálu.

Hermannová pokazila úvodní jízdu, ale na jedenáctý čas navázala třemi dílčími triumfy. Po prvním dnu byla už třetí a nakonec si dojela pro třetí zlato za sebou a čtvrté celkově s náskokem 11 setin před krajankou Jacquelline Löllingovou. Bronz získala Jelena Nikitinová z Ruska, která už na vítěznou Němku ztratila 1,68 sekundy.

Mistrovství světa v jízdě na skeletonu v Altenbergu (Německo):
Ženy: 1. Hermannová (Něm.) 3:52,97 (58,96+58,02+57,96+58,03), 2. Löllingová (Něm.) -0,11 (58,39+58,35+58,03+58,31), 3. Nikitinová (Rus.) -1,68 (58,32+58,53+59,03+58,77), ...10. Fernstädtová (ČR) -2,70 (58,90+58,89+58,76+59,12).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít