Skeletonistka Fernstädtová skončila na MS desátá

Altenberg/Praha

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na mistrovství světa v německém Altenbergu desáté místo. Od domácí závodnice Tiny Hermannové, která získala čtvrté zlato v kariéře, dělilo českou reprezentantku 2,70 sekundy.

Pro skeletonistku Annu Fernstädtovou skončilo mistrovství světa zklamánímVideo: Sport Invest

Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová po čtvrtečních úvodních dvou jízdách figurovala na průběžné sedmé příčce. Dnes se ale bývalé juniorské mistryni světa příliš nedařilo. Po třetím kole klesla na deváté místo a po závěrečném pokusu si ještě o příčku pohoršila.

Pro Fernstädtovou jde o nejhorší výsledek z mistrovství světa v dosavadní kariéře. Loni na šampionátu konaném rovněž v Altenbergu obsadila sedmé místo, v roce 2019 byla ve Whistleru čtvrtá a stejnou příčku obsadila už v roce 2017 v Königssee, kde ještě reprezentovala Německo.

Skeletonistka Anna Fernstädtová naMS v Altenbergu.

Hermannová pokazila páteční úvodní jízdu, ale na jedenáctý čas navázala třemi dílčími triumfy. Po prvním dnu byla už třetí a dnes si nakonec dojela pro třetí zlato za sebou a čtvrté celkově s náskokem 11 setin před krajankou Jacquelline Löllingovou. Bronz získala Jelena Nikitinová z Ruska, která už na vítěznou Němku ztratila 1,68 sekundy.