Magazín EURO 2024

Útok na vyšší pozice nevyšel. Fernstädtová zaznamenala na MS nejhorší výsledek v kariéře

Vysněný útok na stupně vítězů neproběhl. Naopak z toho bylo nejhorší umístění na mistrovství světa v kariéře. Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na šampionátu v Altenbergu desáté místo. Od Němky Tiny Hermannové, která získala čtvrté zlato v kariéře, dělilo českou reprezentantku 2,70 sekundy. Mezi muži slavil rovněž domácí Christopher Grotheer.

Anna Fernstädtová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Matthias Schrader

Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová po čtvrtečních úvodních dvou jízdách figurovala na průběžné sedmé příčce. V pátek se ale bývalé juniorské mistryni světa příliš nedařilo. Po třetím kole klesla na deváté místo a po závěrečném pokusu si ještě o příčku pohoršila.

"Jsem trochu zklamaná, ale je to sport. Mám na čem pracovat na startu a byly tam i další chyby, které si tady bohužel nemůžu dovolit," uvedla Fernstädtová. "Ale byly tam i dobré věci, takže vím, co si vzít do další sezony, a doufám, že to bude lepší," přidala.

Pro Fernstädtovou jde o nejhorší výsledek z mistrovství světa v dosavadní kariéře. Loni na šampionátu konaném rovněž v Altenbergu obsadila sedmé místo, v roce 2019 byla ve Whistleru čtvrtá a stejnou příčku obsadila už v roce 2017 v Königssee, kde ještě reprezentovala Německo.

"Dnešek je trochu zklamání, ale jinak to byla dobrá sezona," řekla Fernstädtová. "Mohli jsme ji odjet, to je dobře. Jen je škoda, že jsme nebyli v Kanadě a Americe. Ale páté místo ve Světovém poháru je fajn a potěšil mě i výsledek z Königssee," připomněla druhé místo z předposledního závodu seriálu.

Hermannová pokazila páteční úvodní jízdu, ale na jedenáctý čas navázala třemi dílčími triumfy. Po prvním dnu byla už třetí a dnes si nakonec dojela pro třetí zlato za sebou a čtvrté celkově s náskokem 11 setin před krajankou Jacquelline Löllingovou. Bronz získala Jelena Nikitinová z Ruska, která už na vítěznou Němku ztratila 1,68 sekundy.

Mistrovství světa v jízdě na skeletonu v Altenbergu (Německo):

Ženy: 1. Hermannová (Něm.) 3:52,97 (58,96+58,02+57,96+58,03), 2. Löllingová (Něm.) -0,11 (58,39+58,35+58,03+58,31), 3. Nikitinová (Rus.) -1,68 (58,32+58,53+59,03+58,77), ...10. Fernstädtová (ČR) -2,70 (58,90+58,89+58,76+59,12).

Muži: 1. Grotheer (Něm.) 3:46,31 (56,74+56,62+56,36+56,59), 2. Treťjakov (Rus.) -0,28 (56,58+56,72+56,63+56,66), 3. Gassner (Něm.) -1,20 (56,95+57,01+56,84+56,71).