Žižkov v Liberci živil naděje na postup až do prodloužení, pak ho ale nachytali žolíci Koscelník s Rondičem

OBSAHUJE VIDEO

Zatímco ve středu si úspěšně plnily pohárové povinnosti celky Viktorie Plzeň i Sigmy Olomouc, ve čtvrtek odpoledne čekalo potvrzování role favorita na Slovan Liberec.

K řece Nise dorazil v rámci třetího kola MOL Cupu šestý tým druhé nejvyšší soutěže Viktoria Žižkov. Domácí Slovan však výběr trenéra Davida Oulehly nevyzval na svém hlavním stadionu, nýbrž na zasněšné umělé trávě nedalekého Sokolu Doubí.

Poprvé se měnilo skóre až pár chvil před koncem prvního dějství a to poté, co si šestadvacetiletý slovenský záložník Michal Faško naběhl na centr Mariose Purzitidise a hostujícího gólmana Švengera prostřelil přízemním pokusem.

Pro bývalého hráče Grasshopperu Curych, Braunschweigeru, Karviné či Nitry by mohlo jít o motivační vzpruhu. V roce 2021 totiž naskočil ve Fortuna:lize jen na jednatřicet minut čistého času.

Odpověď pražské značky na sebe ale nenechala dlouho čekat a zrodila se v 52. minutě, kdy si Josef Bazal na zadní tyči počkal na centrovaný míč z kopačky velezkušeného Jaroslava Diviše a Milan Knobloch zůstal bez šance.

Protože už se až do vypršení devadesáté minuty nic zásadního nepřihodilo, na řadu přišlo prodloužení v němž hned v úvodu udeřil střídající Martin Koscelník, jenž zužitkoval vybídnutí Jakuba Peška.

V posledních šesti ročnících domácího poháru se podještědský soubor dostal čtyřikrát do čtvrtfinále, dvakrát figuroval ve finále a v sezoně 2014/2015 se radoval z celkového triumfu. Šanci na podobný úspěch si udržel i druhý únorový čtvrtek roku 2021, kdy po 120 minutách přehrál druholigového soka poměrem 3:1.

MOL Cup - 3. kolo:

FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 3:1 po prodloužení (1:1, 1:0)

Branky: 44. Faško, 93. Koscelník, 98. Rondič - 52. Bazal. ŽK: Rondič. Rozhodčí: Pechanec – Vodrážka, Slavíček.

Liberec: Knobloch – Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula – Cancola (69. Rabušic), Faško, Mara (110. Černický) – Nečas (58. Koscelník), Csáno (57. Rondič), Šulc (69. Pešek).

Žižkov: Švenger – Řezáč, Prebsl, Pudil, Auer – Sixta (77. Bezdička), Súkenník – Diviš (62. Muleme), Batioja, Bazal (62. Nabiyev) – Mashike (86. Pázler),

Plzeň zdemolovala nebohé Přepeře, Sigmě pomohly přehrát Domažlice i posily Slaměna či Mihalík